Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pearl Jam přivítají nový rok živákem

Petra Duhajská

Petra Duhajská

28. 12. 2010

Americká kapela Pearl Jam slaví v letošním roce 20. výročí od svého vzniku a toto jubileum se rozhodla oslavit novým albem. Na 17. ledna 2011 je naplánováno vydání alba s názvem Live on Ten Legs.

FOTO: Pearl Jam

Pearl Jam chystají pro fanoušky novoroční dárek, Zdroj: vydavatel alba

Novinka od Jamů bude obsahovat celkem osmnáct velkých hitů v koncertním podání. Pearl Jam obsah alba natočili během světových turné za posledních sedm let, kdy měl jejich šňůry pod palcem John Burton. Deska Live on Ten Legs tak není záznamem jediného koncertu, ale jakousi živou kompilací těch největších hitů skupiny.

Na albu samozřejmě tedy nechybí základní kameny historie Pearl Jam jako Jeremy, Alive nebo Spin The Black Circle, ale novinka se nevyhýbá ani čerstvějším hitům, jako jsou například Just Breathe nebo The Fixer, z loňského kritikou i fanoušky oceňovaného alba Backspacer.

Nové album Pearl Jam vyjde jak v klasické jednodiskové verzi, tak i jako speciální deluxe box. V něm najdeme kromě CD například i dvojvinyl obsahující stejné písně, čtyři plakáty menšího rozměru nebo pět fotek z koncertů.

Pearl Jam patří mezi nejúspěšnější rockové kapely vůbec. Na svém kontě mají devět studiových alb a více než šedesát miliónů prodaných desek. Zároveň jsou považování za jednu z nejlepších koncertních kapel, což potvrdilo i jejich poslední turné… Už dlouho dokazují, že nebyly jen grungeovou senzací začátku 90. let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pearl Jam přivítají nový rok živákem