Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album Pearl Jam je na dohled. Fanoušci by se ho mohli dočkat letos

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

27. 2. 2013

FOTO: Pearl JamKytarista americké rockové kapely Pearl Jam Mike McCready v rozhovoru pro časopis Billboard prozradil, že skupina má hotových sedm skladeb pro nové album. Brzy společně zamíří do studia a není vyloučené, že bychom se alba mohli dočkat ještě tento rok.

FOTO: Pearl Jam

Pearl Jam, Zdroj: Universal Music

McCready dále v rozhovoru zmínil, že se skupina musí v nejbližší době sejít a sedm zmiňovaných skladeb rozebrat a znovu o nich popřemýšlet. Jak vzápětí dodává, mluvit se nebude pouze o hotových singlech. Frontman kapely Eddie Vedder přišel také s novými nápady, které nyní sepisuje a zároveň vyjádřil nadšení ze svého plánovaného návratu.

Kapela na albu pracuje již druhým rokem. Na začátku roku 2012 si však dali produkční pauzu, čímž se rozplynuly původní domněnky o tom, že bude ještě tentýž rok dokončeno. Nyní však, i když to není na sto procent jisté, si kytarista troufá tvrdit, že alba se dočkáme právě letos.

Více experimentů

Jisté doposud není ani to, co máme od alba vlastně čekat. McCready prozradil, že album bude více experimentální a naznačil také, že bude plné kontrastů.

Deníku Los Angeles Times dále sdělil, že některé singly se ponesou v duchu Pink Floyd, jiné budou hraničit s punk rockem. Nahrávání se zúčastní, stejně jako v předešlých letech, také známý producent Brendan O’Brien.

Kapela ovšem nebude trávit veškerý čas ve studiu. Již nyní mají naplánované koncerty na jaro letošního roku. Dva z nich se odehrají v Severní Americe, vstupenky na oba jsou vyprodané, na vystoupení v chicagském Wrigley Field byly vyprodány nejrychleji v historii tohoto hřiště. Mimo spojené státy zahrají například v Londýně na začátku července.

Pětičlenná skupina Pearl Jam, působící od roku 1990, se bezpochyby stala jednou z nejvlivnějších skupin devadesátých let.

Za dobu svého působení vydala devět studiových alb, přičemž doposud nejnovější s názvem Backspacer sklidilo četné úspěchy – za zmínku stojí zejména nominace cen Grammy za nejlepší rockovou desku.

Pakliže se rozpracované LP podaří úspěšně dokončit, fanoušky ještě letos čeká jubilejní, v pořadí desáté album.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album Pearl Jam je na dohled. Fanoušci by se ho mohli dočkat letos