Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pavlína Němcová, modelka naruby: porod, mola, film a Playboy

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

9. 2. 2010

Pavlína Němcová600x338Do světa modelingu vyrazila spolu s Evou Herzigovou jako jedna z prvních českých modelek hned krátce po sametové revoluci. Kariéru ve světě módy však dvakrát vyměnila za jinou: mateřskou a hereckou.

Pavlína Němcová, Zdroj: Czechoslovak Models

Pavlína Němcová, Zdroj: Czechoslovak Models

Když ji majitelka první české modelingové agentury Czechoslovak models Milada Karasová doporučila francouzské agentce, bylo Pavlíně Němcové necelých patnáct let. Přestože začátky musely být perné vzhledem k jazykové bariéře, sama Pavlína je zpětně hodnotí jako bezstarostné období. Možná i proto, že kariéru modelky nepovažovala za svou prioritu a pravidelně pendlovala mezi Francií a tehdejším Československem, kde si dodělávala maturitu.

V osmnácti letech se provdala za Francouze a porodila mu syna Alaina. Natrvalo tak zakotvila ve Francii. Manželství se ale brzy rozpadlo a Pavlína musela o syna tvrdě bojovat. Znovu se tak vrátila k práci modelky a svou kariéru naplno rozjela až ve dvaceti letech. I když pracovala pro prestižní firmy jako jsou Christian Dior, Cartier, L‘Oréal, Clarins nebo Bourjois a měla dost zakázek, stále nepovažovala práci modelky za něco trvalého. Proto se rozhodla doplnit si vzdělání a vystudovala právnickou fakultu.

Po desetiletí v modelingu zatoužila po změně. O herectví snila už jako malá holka, a tak se rozhodla, že je na čase svůj sen si splnit. Vyrazila proto do Spojených států amerických, kde navštěvovala několik hereckých kurzů v prestižní škole Actors Studio. To jí dodalo sebevědomí k cestě do Los Angeles. Tam nějaký čas obcházela castingy a hrála v malých nezávislých projektech. Hodně konkurenční a povrchní prostředí Hollywoodu jí nikdy nepřirostlo k srdci, a tak se vrátila do Evropy.

Ve Francii znovu zkoušela své štěstí na mnoha konkursech a při tom se dále živila modelingem. V roce 2007 získala malou úlohu novinářky v životopisném snímku Edith Piaf s Marion Cottilard v hlavní roli. Tato role ji dostala do povědomí filmařů. Natočila několik dalších filmů a velkou příležitost dostala jako jedna z hlavních postav ve filmové adaptaci knihy Michala Viewegha Případ nevěrné Kláry, který měl premiéru v loňském roce.

Pavlína Němcová dále pokračuje ve filmové kariéře, ale na modeling nezanevřela. Nahá se objevila v listopadovém čísle loňského ročníku časopisu Playboy. Spolupracuje s Terezou Maxovou a Helenou Houdovou na jejich charitativních projektech. Na stránkách bulváru se v poslední době bohužel více než o její kariéře spekuluje o jejím příteli a jejich milostném životě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pavlína Němcová, modelka naruby: porod, mola, film a Playboy