Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pavel Bobek už víc nehledá!

Redakce

Redakce

13. 3. 2010

COVER pavel_bobek-vic_nehledamOblíbený country zpěvák Pavel Bobek se pustil do coververzí písní z repertoáru Johnnyho Cashe. A jak to dopadlo? 22. března budete mít možnost si výsledek ověřit na vlastní uši!

COVER pavel_bobek-vic_nehledam

Pavel Bobek, Zdroj: archiv

Možná to bylo setkání s Johnnym Cashem roku 1978, které Pavla Bobka ovlivnilo natolik, že se rozhodl vzdát tomuto velkému americkému hudebníkovi poctu formou coververzí jeho hitů. Album ponese název Víc nehledám a my ho budeme moci na českých prodejnách nalézt od 22. března.

Nahrávání alba pojal Pavel Bobek světově a rozhodl se tvořit ho ve slavném americkém studiu Quad v Nashvillu, kde vznikla například nahrávka Neila Younga Harvest. Spolupracovníkem se mu stal Robert Křesťan, na pomoc si však přizval hudebníky nejen z krajin českých. Mimo jiné Victora Krausse (kontrabas), Steva Walshe a Guthrie Trappa (kytarové party) či Jerryho Roe (bicí).

Spolupráci Pavlu Bobkovi přislíbili dokonce i bývalí spoluhráči Johnnyho Cashe Dave Roe, Charlie McCoy nebo Paul Franklin.

A které Cashovy hity si vzal Pavel Bobek na paškál? Známou Walk The Line, As Long As I Love, Long Black Veil či Happines Is You. Všechny písně jsou přeložené do češtiny a s jejich texty pomáhali například Mirek Černý, Pavel Vrba či Pavlína Jíšová.

Doufejme, že české publikum, často kritické vůči coververzím, na které nahlíží jako na vykrádání, přijme album s nadšením, jako předchozí Dylanovky, které byly projektem Druhé trávy. I díky jejich úspěchu se Universal Music rozhodlo vytvořit toto album.

Potěšený Pavel Bobek přiznal: Nahrávat album v Americe a navíc s takovými muzikanty je sen, který jsem se ani neodvážil snít!“ A protože v roce 1978 si spolu s Johnem zapěli v Praze Sunday Morning Coming, ani ta nechybí na desce a najdeme ji zde jako poslední pod názvem Nedělní ráno.

Pavel Bobek – Víc nehledám

1. Víc nehledám (I Walk the Line)
2. Dokud budu žít (As Long As I Live)
3. Desperát (Highwayman)
4. To já nejsem (It Ain’t Me, Babe)
5. Kdo o mě bude stát (I Still Miss Someone)
6. Dívka ze severu (Girl from the North Country)
7. Velká řeka (Big River)
8. Nenos kolty do města (Don’t Take Your Guns to Town)
9. Co naděláš (Things Happen That Way)
10. Pohádka o dívce snů (Ballad Of Teen Age Queen)
11. Dlouhý šál (Long Blafl Veil)
12. Tenhle splín (That Old Wheel)
13. Štěstí mé jsi ty (Happiness is You)
14. Nedělní ráno (Sunday Morning Comming Down)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pavel Bobek už víc nehledá!