Paul McCartney vzdal hold Elvisi Presleymu. Posmrtně mu daroval trsátko

Bývalý člen Beatles Paul McCartney navštívil Graceland v americkém státě Tennessee, aby projevil úctu rock ‘n’ rollové legendě Elvisi Presleymu. U jeho hrobu zanechal jedno ze svých trsátek.

FOTO: Paul McCartney
Paul McCartney darováním trsátka vzdal hold jednomu z jeho největších vzorů. Zdroj: Universal Music

Paul McCartney na svém twitteru o víkendu uveřejnil fotku se štítkem s nápisem Paying Respect, na němž se s trsátkem v ruce naklání nad hrob Elvise Presleyho. Agentura Associated Press uvedla, že původní komentář zněl aby Elvis mohl hrát i v nebi. Mimo to se na twitteru někdejšího basisty Beatles objevila rovněž  fotografie, na které drží jednu z Elvisových kytar.

Zpěvák se zastavil v Gracelandu v rámci svého turné Out There. Koncertní šňůru započal McCartney v Brazílii, nyní pokračuje v USA a v plánu má navštívit dalších 5 zemí včetně Polska, Itálie nebo Rakouska. Na koncertech zazní i písně, které posluchači dosud neměli šanci živě slyšet.

Elvis Presley byl skupinou Beatles často označován za jejich velký vzor a zdroj inspirace. Setkali se s ním však jen jednou, a to na pouhé čtyři hodiny. Stalo se tak v roce 1965 a skupina byla z krále rock ‘n’ rollu tak konsternována, že nebyla schopna slova. Chvíli ticha prý přerušil až Presley, když jim se smíchem sdělil: “Hele, kluci, jestli hodláte jenom mlčet a celou noc na mě zírat, tak radši půjdu spát.”

Paul McCartney vzdal hold Elvisi Presleymu. Posmrtně mu daroval trsátko
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Paul McCartney vzdal hold Elvisi Presleymu. Posmrtně mu daroval trsátko

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*