Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paul McCartney nevěří na lásku. Zpívá o tom na zapomenuté nahrávce

Redakce

Redakce

21. 1. 2013

Jeden z bývalých členů skupiny The Beatles Paul McCartney se objevil ve staré skladbě A World Without Love od Petera Ashera a Gordona Wallera. Nahrávka byla nalezena letos v jednom ze skladů v Los Angeles.

„Oba jsme tehdy pracovali v našem domácím studiu a Paul už měl hotové dvě pásky, zatímco já jenom jednu,“ vzpomíná na nahrávání jeden z členů populárního vokálového dua Peter and Gordon. „Paul mi tehdy o svém nápadu řekl a aby dokázal, že nemluví z cesty, píseň bez jakýchkoliv průtahů nahrál.“

Nutno podotknout, že McCartney žil v době vzniku singlu s Asherovou sestrou Jane i s nerozlučnými spolužáky Paulem a Gordonem pod jednou střechou.

Dlouholetý kolega McCartneyho a zároveň frontman the Beatles John Lennon se k písni A World Without Love nikdy neměl. Lennon se totiž coby zástupce květinových dětí odmítal smířit s představou, že by na světě neexistovala láska. “Paul píše skvělé věci, tohle bylo ale úplně mimo mísu,“ prohlásil v jednom z rozhovorů.“

Peter Asher  nehodlal pásku nazpívanou McCartneym pustit do světa, singl si ale uschoval, aby jej mohl zúročit v budoucnu. Producent Billy J. Kramer, který se podílel na jeho masteringu, doporučil zahodit song do koše, Asher a Waller však byli neúprosní, což jim ve finále přineslo ovoce.

I nadále v zapomnění

Na uvolnění objevené skladby v podání jednoho z Brouků nejsou každopádně prozatím žádné plány. Fanoušci si tak mohou song vyslechnout leda v podání Petera Ashera na jeho turné pojmenovaném A Musical Memoir Of The ’60s And Beyond.

Ani McCartney se k songu příliš nemá, na své fanoušky ale stále nezapomíná, což dokázal loni 12. prosince v rámci benefičního koncertu věnovanému obětem hurikánu Sandy, kde vystoupil společně s bývalými členy kapely Nirvana.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paul McCartney nevěří na lásku. Zpívá o tom na zapomenuté nahrávce