Paul McCartney a Yoko Ono se usmířili. Po čtyřiceti letech

Třiačtyřicet let po skončení činnosti The Beatles dospěl svého konce spor mezi Paulem McCartneym a Yoko Ono. McCartney veřejně prohlásil, že Ono nemohla za rozpad kapely.

FOTO: Paul McCartney
Paul McCartney po letech odpustil Yoko Ono. Zdroj: Universal Music

Dlouhou dobu totiž byla vina za rozpad liverpoolské čtveřice připisována právě Ono, která se v roce 1969 provdala za Johna Lennona. Vztahy v kapele tím byly dost pošramoceny, ostatní členové měli pocit, že Lennon se začal více věnovat aktivitám se svou ženou než Beatles.

Ono to přijala s povděkem: „Jsem McCartneymu velmi vděčná. Vzhledem k našemu mediálnímu obrazu pro něj asi nebylo lehké to říct. Ale zprvu jsem byla dost šokovaná. Říkala jsem si, že si vzpomněl brzy, po téměř čtyřiceti letech,“ líčí umělkyně svou prvotní reakci.

I zlé se v dobré obrátilo

Na druhé straně Ono uznává, že vše špatné je k něčemu dobré, i fakt, že se stala na dlouhá léta terčem nenávisti mnoha fanoušků Beatles. Zpětně si uvědomuje, že ji to významně nasměrovalo na vlastní umělecké dráze.  „Kdyby mě všichni ti lidé tenkrát neproklínali, co bych teď dělala? To, čím jsem dnes, je do značné míry výsledkem tehdejších nepříjemností,“ zamýšlí se Ono, která působí jako hudebnice a výtvarnice.

Dění kolem The Beatles ani po čtyřech dekádách neutuchá. Letos 11. listopadu vyjde kompilace živých nahrávek, z nichž budou mnohé zveřejněny poprvé. Novou desku tento měsíc vydal i Paul McCartney. Jmenuje se New a sklízí zatím veskrze pozitivní recenze.

Paul McCartney a Yoko Ono se usmířili. Po čtyřiceti letech
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Paul McCartney a Yoko Ono se usmířili. Po čtyřiceti letech

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*