Menu
TOPZINE.cz
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Pátý den festivalu: Běh naháčů, Médiapárty a Michael

Redakce

Redakce

8. 7. 2009

Hnusné počasí se nezměnilo, ale my se pojďmě podívat co tento den, v pořadí už pátý, přinesl. Pro mě událostí number one byl běh dvou naháčů (holky a kluka) ve dvě hodiny ráno přes celou Masarykovu ulici.  Jejich výkon podpořily desítky kolemjdoucích lidí, kteří jim hlasitě tleskali a povzbuzovali je. Je zvláštní vidět v jednom městě najednou, vyvoněné celebrity v nejluxusnějších šatech, které se pohybují po Varech zásadně  jen v Audinách a o blok dál se koná recese mladých lidí. V tom je právě MFF KV jedinečný, protože to není zábava jen pro vyvolené.

Celý svět oplakává smrt popového krále Michaela, ale náš státní filmový svátek stále pokračuje. John Malkovich už přiel do České republiky, již zítra se nám přijede ukázat tady na festival. Zatím přes noc zůstátá v Praze. Plánuje také pořádně prozkoušet italská pendolina na českých kolejích. Ale nebyl jediným důležitým hostem tohoto dne. Velkou pozornost totiž vzbudil producent Michaela Jacksona Quincy Jones, který přijal pozvání české topmodelky Heleny Houdové, která pořádala charitativní večer své nadace Slunečnice.

Představen byl také nový český horor režiséra Juraje Herze T.M.A. Režisér přijel s početnou delegací tvůrců a herců ve složení scenárista Martin Němec, představitel hlavní role Ivan Franěk a herečka Lenka Krobotová, slovenský herec Andrej Hryc a polská herečka Małgorzata Kozuchowska. Snímek je skutečně drastický a dá se doporučit jen lidem s pevnou psychickou výdrží.

Úterý na festivalu patřilo také dokumentaristům. Ve Varech proběhla tzv. Docu Day, v rámci něhož se představila středoevropská dokumentární tvorba.

Doprovodný program dneska nabídla Mediapárty, na které čokoláda tekla fontánkou, peklo se desítky mas a k tomu zazpívala Tereza Černochová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pátý den festivalu: Běh naháčů, Médiapárty a Michael