Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Páteční Pohoda: Zásah hasičů! Dojde i na koncert Patti Smith!

Martin Peška

Martin Peška

17. 7. 2009

Páteční program největšího slovenského festivalu Pohoda v pravé poledne zahájila početná zahraniční skupina Percujove. Ta tento festival dobře zná, vystoupila zde už před dvěma lety. Její fanoušci ji srdečně přivítali a v horkém dni si zachrastili na chrastítka, které do davu hodil dirigent.

Svůj kotel si získali i festivaloví hasiči, kteří reálně zasahovat nemuseli, ale návštěvníci festivalu na trenčínském letišti si žádali kropení. Jeden hasičský vůz zasahoval před hlavní Bažant stagí, druhý pak před Tesco stagí, kde zahráli například Swing Society Orchestra.

Zajímavostí oproti českým festivalům je nejen obrovský rozsah festivalu, zájem návštěvníků, ale také tančírna, kde se i za doprovodu čtyř muzikantů (2x housle, 1x harmonika a 1x basa) roztančily stovky lidí. Střecha zaručující stín tak nabídla něco opravdu jedinečného a nebývalého, ačkoliv pánové se k tancování moc neměli a na první pohled taneční sál působil jako místo demonstrace lesbiček.

Festival si na ekologii veřejně nehraje, pořadatelé prostě důmyslně v areálu rozmístili úctyhodný počet kontejnerů na tříděný odpad, který je i během dne pravidelně vyvážen. U každého stolu je přilepený igelitový pytel – a Slováci nejsou prasata a kelímky a ostatní odpadky po sobě až na výjimky zodpovědně uklízí.

Od 14 hodin dostala místo na hlavní scéně bratislavská skupina Hex, kam byl v průběhu vystoupení pozván i zpěvák z kapely Para, kterou čeští fanoušci hudby mohli zpatřit například na loňských Colours of Ostrava. Na pódium byli pozváni i tzv. Hex Brothers, neformálně oblečení, o to s lepší náladou. Nejznámější hity si společně zazpívali fanoušci, kteří před sebou místo mikrofonu třímali kelímky s pivem nebo třeba i lízátko. Hex zahráli svůj nejznámější song Madlen i s country vsuvkou. Nad areálem festivalu stále panuje slunečné počasí, není divu, že slečny zde není prakticky možné spatřit jinak než v plavkách. „Tohle je prostě pohoda,“ popsal atmosféru na konci koncertu zpěvák bratislavské formace k davu fanoušků před stagí, který s ním společně dozpíval.

Odpolední program festivalu obsahuje například vystoupení československého poloboha Richarda Mullera nebo americké zpěvačky Patti Smith.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Páteční Pohoda: Zásah hasičů! Dojde i na koncert Patti Smith!