Menu
TOPZINE.cz
Sport

Páté místo Churavého, běžkyně svůj stín nepřekročily

Martin Slabý

Martin Slabý

26. 2. 2010

kruhy3-395x223Pět českých zástupců bylo při čtvrtečních kláních k vidění na olympijských sportovištích. První z nich, sdruženář Pavel Churavý, zaznamenal svoje nejlepší umístění na hrách, když vybojoval páté místo. Čtveřice běžkyň obsadila ve štafetovém závodě třináctou příčku.

Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Logo českého olympijského týmu Zdroj: www.olympic.cz

Sdruženáři nejprve tradičně absolvovali skokanskou část. Tu provázely velké komplikace s počasím, které závod po jednatřiceti skokanech přerušily a později se začalo skákat znova od začátku. Špatné povětrnostní podmínky paradoxně pomohly českým závodníkům, kteří si v opakovaných pokusech polepšili. Pavel Churavý se prosadil do nejlepší desítky, když na osmém místě ztrácel na vedoucího Rakušana Grubera dvaapadesát sekund, Tomáš Slavík byl na osmnáctém místě, Aleš Vodseďálek uzavíral druhou desítku. Ani opakovaný skok nepřinesl výraznější úspěch Miroslavu Dvořákovi, který do běžecké části startoval na šestatřicáté příčce s téměř tříminutovým odstupem. Vyhořela spousta favoritů jako například Fin Koivuranta, Nor Moan nebo Rakušan Gottwald, kteří si právem stěžovali na neregulérní podmínky.

Pavel Churavý Zdroj: www.olympic.cz

Pavel Churavý Zdroj: www.olympic.cz

Na čele běžeckého startovního pole se brzy vytvořila trojčlenná skupinka ve složení Gruber a Američané Spillane s Demongem, z nichž poslední jmenovaný v závěru závodu utekl a vybojoval pro USA zlatou medaili, za oceán díky Spillanovi putuje i medaile stříbrná, Gruber obsadil bronzovou příčku. Churavý se držel ve zhruba desetičlenné skupině pronásledovatelů, která však nakonec na vítěznou trojici neměla. Přesto v ní český reprezentant dosáhl úspěchu, když zaostal pouze za Finem Manninenem a obsadil páté místo, což je nejlepší sdruženářské umístění našich barev od olympiády v Naganu před dvanácti lety, kde byl Milan Kučera čtvrtý. Slavík nakonec obsadil pětadvacáté místo, Dvořák byl osmadvacátý a Vodseďálek o šest příček za ním.

Štafetový závod žen na 4×5 kilometrů byl ve znamení norských barev, v nichž si zvláštní pozornost zaslouží Marit Björgenová. Ta si totiž díky suverénnímu vítězství norské čtveřice zajistila třetí zlatou medaili, sbírku pak doplňuje jedním bronzem. Pětadvacet vteřin za vítězkami doběhly druhé Němky, třetí skončily běžkyně z Finska. České kvarteto ve složení Nývltová, Rajdlová, Janečková, Skalníková skončilo na třináctém místě s odstupem osmačtyřiceti sekund na nejlepší desítku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Páté místo Churavého, běžkyně svůj stín nepřekročily