Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pašeráci přijíždějí do Krkonoš. Vyrazte s nimi na vejkend!

Redakce

Redakce

17. 2. 2011

V únoru navštíví Rokytnici nad Jizerou pašeráci. A nejen oni. Přijde i sám Krakonoš. Setkání proběhne při tradiční akci, nazvané Pašeráckej vejkend. Masopustní setkání bude doprovázeno jarmarkem se zabijačkou a různými soutěžemi pro děti a dospělé. Lyžaři v maskách budou mít slevu na celodenní jízdné.

FOTO:Ilustrační foto

Ilustrační foto, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

Kdy jet za pašeráky

Akce se koná 18. – 19. února v Rokytnici nad Jizerou. Na návštěvníky čeká pašerácký jarmark, který bude zahájen v pátek v jedenáct hodin dopoledne. K zakoupení budou místní výrobky, zabijačka od řezníka a pro děti bude přichystán tvořivý stánek. Současně bude probíhat soutěžní vystoupení malých pašeráků s pašeráckými písněmi a živě vystoupí kapela Nešlape to.

V pět hodin odpoledne dorazí na náměstí dokonce i Krakonoš. Proběhne setkání s lyžníky, pašeráky a návštěvníky v maskách. Všichni se poté odeberou průvodem do sky areálu Studenov.

Ohňostroj a soutěže

Horská služba si pro návštěvníky připravila soutěže a hry, které zaujmou nejen děti. Kromě toho je připravená ohňová show, která bude ukončena ohňostrojem v sedm hodin večer. Nebude chybět ani občerstvení.

OBR: Rubrika Cestování - čtenářské tipy

Druhý den ráno, v areálu Horní domky, předvedou lyžníci své kostýmy na módní přehlídce a v jedenáct hodin dopoledne zahraje pro přítomné skupina Satori a František Nedvěd ml.

Závodu lyžníků aneb Vo zlámanou grešli se mohou zúčastnit všichni, kdo se chtějí pobavit, zalyžovat si a změřit síly s ostatními lyžaři. Podmínkou pro účast při závodech je dobový kostým a staré dřevěné lyže. Startovat se bude v jednu hodinu pod Dvořačkami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pašeráci přijíždějí do Krkonoš. Vyrazte s nimi na vejkend!