Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Parov Stelar: Bude to dloooouhá noc!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 10. 2010

FOTO: Parov StelarKoncert Parov Stelar Band Live se rychle blíží. Již 10. listopadu 2010 ve 20 hodin vystoupí v kompletní live sestavě v pražském Lucerna Music Baru. Tvorbu Parov Stelara není potřeba široce představovat, po svém premiérovém vystoupení na jaře tohoto roku si získali obrovské množství fanoušků a hity jako Matilda nebo The Mojo Radio Gang zná už téměř každý.

FOTO: Parov Stelar

Marcus Füreder alias Parov Stelar, Zdroj: pořadatel koncertu

Produkce Parov Stelara se vyznačuje výjimečnou kombinací elektronické hudby s výraznými prvky jazzu a swingu. Spolu s živelným koncertním projevem to Parov Stelar Band řadí k tomu nejlepšímu, co může rakouská scéna nabídnout. Před blížícím se pražským koncertem vám přinášíme rozhovor přímo s producentem Parovem Stelarem!

Váš první koncert v České republice byl beznadějně vyprodán a skvěle přijat jak publikem tak hudebními novináři. Jak na tento koncert vzpomínáte?
Byl to opravdu úžasný večer. Když máte první koncert v zemi, kde jste ještě nevystoupili, nevíte co čekat, ale na konci byla celá kapela ohromená a překvapená. Jaké skvělé publikum!

Koncert v Lucerna Music Baru bude vaším druhým v Praze a pro mnoho fanoušků jste se stali doslova senzací! Připravujete na tento koncert něco speciálního?
Samozřejmě že ano…v říjnu 2010 vychází nové mini LP The Paris Swing Box a publikum uslyší mnoho z toho nového materiálu. Stále se snažíme naše koncerty udržet svěží a čerstvé.

Nedávno jste uveřejnili ukázku z chystaného alba, můžete nám k tomu říct trochu víc?
Jak už jsem se zmínil, není to úplně album, je to spíše takové mini album pro taneční parket. Je na něm 5 nových tracků, které jsou opravdu určeny pro klubovou atmosféru. Bylo to součástí mého konceptu. V současné době už ale znovu pracuji na regulérním novém albu, které vyjde v příštím roce. Toto album bude více jazzové a filmové, ale The Paris Swing Box je plné beatů a kouzla zapomenuté doby. Součástí konceptu je také artwork. Zapojili jsme do projektu malíře, který namaloval přebal alba, tiskoviny a mozaiku…protože v našem digitálním věku, jak to říct, mi občas chybí živočišná síla fyzické nahrávky, takže The Paris Swing Box je krabicí i doopravdy, ale pouze ve velmi limitované edici!

Hodně koncertujete, jak si najdeš čas na skládání nových věcí?
Dobrá otázka. Ale zabírá to můj čas. Občas odmítám i velmi dobré nabídky jen proto, aby mi zbyl nějaký čas čistě na skládání. Myslím, že je velmi důležité udržet vysokou úroveň, ale právě proto občas potřebuji několik dnů vypnout a relaxovat, abych si dobil baterky.

Jsi velmi vytížený, jak relaxuješ? Posloucháš hudbu i ve svém volném čase?
Možná to zní divně, ale relaxuji právě při skládání nových věcí…ale nedávno jsem si na venkově koupil starou farmu a trávím v přírodě tolik času, kolik je možné…to je nejlepší způsob, jak se vrátit zpátky na zem.

Máš nějaké oblíbené hudebníky? Máš nějakou hvězdu, se kterou bys rád spolupracoval?
Nemám nějakou vysněnou hvězdu, se kterou bych chtěl spolupracovat, ale je tady hodně takových muzikantů. S některými spolupracuji na novém albu, ale je ještě příliš brzy o tom mluvit.

Máte nějaký vzkaz pro české fanoušky?
Dámy a pánové, MILUJEME vás a nemůžeme se dočkat dalšího skvělého večera v tak úžasném městě, jako je Praha. Připravte se – bude to dloooouhá noc!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parov Stelar: Bude to dloooouhá noc!