Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Parov Stelar Band zaútočí na Palác Akropolis spojením jazzu a elektroniky

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

3. 3. 2010

ParovStelarBandPřední osobnost rakouské elektronické hudby Parov Stelar si svou premiéru v Praze užije i s vlastním bandem. Společně nám představí své poslední album Coco. To nejlepší z elektronicky pojaté jazzové scény našich východních sousedů zazní v Paláci Akropolis 2. dubna.

Foto: archiv Parov Stelar Band

Parov Stelar Band, Zdroj: archiv

Parov Stelar založil v roce 2003 vlastní hudební vydavatelství Etage Noir Recordings a hned rok poté uvedl svůj song KissKiss EP, který zanedlouho následovala první deska Rough Cuts. Nezvyklý způsob hudební produkce a jeho přístup k vlastní tvorbě si rychle zasloužily respekt a uznání mnoha kolegů. Pro většinu Rakušanů se stal zakladatelem nového hudebního stylu Minimal Jazz House.

Alba Seven and Storm (2005) a Shine (2007) společně s mnoha singly a remixy jen potvrdily výjimečnost jeho talentu. Stelarovy skladby se dostaly i do několika soundtracků a byly použity ve více než 600 kompilacích.

Povzbuzen úspěchy ve své kariéře DJe, rozhodl se spojit svůj doposud ryze elektronický styl s živou hudbou. Ve společnosti jazzových muzikantů objel už kluby i festivaly po celé Evropě. Každý koncert jeho bandu nejen slibuje, ale doopravdy i nabízí jeden z nejlepších zážitků s ohromující atmosférou a nevyčerpatelným množstvím energie.

V Praze se Parov Stelar Band ukáže v kompletním složení; Beate Baumgartner (zpěv), Andreas Lettner (bicí), Stefan Hölzl (basa), Markus Ecklmayr (sax) a Parov Stelar (Programming). Co vás 2. dubna čeká, můžete zjistit při poslechu jednoho ze songů alba Coco.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parov Stelar Band zaútočí na Palác Akropolis spojením jazzu a elektroniky