×
TOPZINE.cz

Parním expresem na zahájení sezóny Železničního muzea Zlonice

V sobotu 30. dubna vypraví České dráhy historický parní vlak »Svatý Jiří« z Prahy-Braníka přes Kralupy nad Vltavou a Slaný do Zlonic. Cestující mohou také navštívit zahájení sezóny Železničního muzea Zlonice.

FOTO: parní lokomotiva
Parní lokomotiva, Zdroj: wikipedia.cz

Připravena je tu celá řada atrakcí, např. výstava lokomotiv, autoveteránů, jízdy historickými autobusy nebo mimořádné prohlídky Památníku Antonína Dvořáka. Při předložení platných jízdenek na parní vlak obdrží zájemci 50% slevu ze vstupného do železničního muzea.

„Parní vlak poveze historická lokomotiva »Šlechtična« (475.179) a bude sestaven z historických osobních vozů. Chybět nebude ani bufetový vůz, kde bude možné zakoupit kromě občerstvení také upomínkové předměty spojené s historií železnice,“ říká ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Praha Alois Kašpar.

FOTO: Jízdní řád vlaku a cena jízdenek
Jízdní řád vlaku a cena jízdenek, Zdroj: cd.cz

Ve Zlonicích bude slavnostně zahájena již 15. sezóna železničního muzea. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu lokomotiv v prostorách výtopny u nádraží, výstavu autoveteránů nebo na projížďku po krátkém úseku budované polní dráhy v areálu muzea.

Pro zpříjemnění dne bude připraven další doprovodný program: mimořádné prohlídky Památníku Antonína Dvořáka, jízdy historickým autobusem Karosa ŠL 11 po trase muzeum – památník – nádraží – muzeum nebo historická autobusová linka Peruc – Zlonice a zpět.

Železniční muzeum Zlonice se nachází ve venkovském sídle ve zlonické místní části Lisovice asi kilometr na západ od železniční stanice. V prostorách výtopny bude uspořádána výstava lokomotiv a nákladních vozů ze sbírkového fondu muzea, vyrobených v letech 1897 až 1955. Prohlídka budovaných expozic, výstav, památníku i jízdy malodráhy jsou připraveny od 9:00 do 15:00.

Cestující, kteří nedojedou až do Zlonic, mohou navštívit Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, vystoupat ke kostelu sv. Klementa na Levém Hradci nebo se projít po královském městě Slaný.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..