Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Parním expresem na zahájení sezóny Železničního muzea Zlonice

Hana Chytrá

Hana Chytrá

29. 4. 2011

V sobotu 30. dubna vypraví České dráhy historický parní vlak »Svatý Jiří« z Prahy-Braníka přes Kralupy nad Vltavou a Slaný do Zlonic. Cestující mohou také navštívit zahájení sezóny Železničního muzea Zlonice.

FOTO: parní lokomotiva

Parní lokomotiva, Zdroj: wikipedia.cz

Připravena je tu celá řada atrakcí, např. výstava lokomotiv, autoveteránů, jízdy historickými autobusy nebo mimořádné prohlídky Památníku Antonína Dvořáka. Při předložení platných jízdenek na parní vlak obdrží zájemci 50% slevu ze vstupného do železničního muzea.

„Parní vlak poveze historická lokomotiva »Šlechtična« (475.179) a bude sestaven z historických osobních vozů. Chybět nebude ani bufetový vůz, kde bude možné zakoupit kromě občerstvení také upomínkové předměty spojené s historií železnice,“ říká ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Praha Alois Kašpar.

FOTO: Jízdní řád vlaku a cena jízdenek

Jízdní řád vlaku a cena jízdenek, Zdroj: cd.cz

Ve Zlonicích bude slavnostně zahájena již 15. sezóna železničního muzea. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu lokomotiv v prostorách výtopny u nádraží, výstavu autoveteránů nebo na projížďku po krátkém úseku budované polní dráhy v areálu muzea.

Pro zpříjemnění dne bude připraven další doprovodný program: mimořádné prohlídky Památníku Antonína Dvořáka, jízdy historickým autobusem Karosa ŠL 11 po trase muzeum – památník – nádraží – muzeum nebo historická autobusová linka Peruc – Zlonice a zpět.

Železniční muzeum Zlonice se nachází ve venkovském sídle ve zlonické místní části Lisovice asi kilometr na západ od železniční stanice. V prostorách výtopny bude uspořádána výstava lokomotiv a nákladních vozů ze sbírkového fondu muzea, vyrobených v letech 1897 až 1955. Prohlídka budovaných expozic, výstav, památníku i jízdy malodráhy jsou připraveny od 9:00 do 15:00.

Cestující, kteří nedojedou až do Zlonic, mohou navštívit Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, vystoupat ke kostelu sv. Klementa na Levém Hradci nebo se projít po královském městě Slaný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parním expresem na zahájení sezóny Železničního muzea Zlonice