Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Pařížský designér vytvořil polštář z bot. Podívejte se na další kousky

Redakce

Redakce

17. 7. 2012

OBR: Polštář ušitý ze starých botPolštář je společníkem člověka nejméně osm hodin denně. Nelze se tedy divit, že je někdo tímto drobným předmětem natolik fascinován, že mu věnuje celý butik. Ušití polštáře ze starých bot však divné je a vyžaduje notnou dávku fantazie.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/baptiste-viry-polstarky/]

Originální návrhář, který s tímto nápadem přišel, se narodil v Paříži v roce 1983 a absolvoval prestižní Chambre Syndicale de la Couture Parisienne jako jeden z nejlepších v ročníku. V roce 2006 se připojil k designovému studiu Hermes a má za sebou výhru v soutěži mladých designérů Kobe v letech 2005 a 2007.

Setkání deštníku a šicího stroje na pitevním stole

Jeho doménou je reinterpretace předmětů a jejich odcizení původní funkci. Má zálibu v retro stylu a mezních kombinacích. Stále si půjčuje z minulosti nebo hledá vazby k tradičnímu designu. Představu ideálního prostoru splňuje místnost, kde je „…mnoho nábytku a věcí oddělených od jejich původního účelu.“ Má tak myšlenkově i vizuálně blízko k době, kdy bylo na vrcholu surrealistické hnutí.

OBR: Polštář ušitý ze starých bot

Baptiste Viry se rád nechá inspirovat starými věcmi. V tomto případě to byly boty. Zdroj: yellowvelvet.com

Svůj vztah k tradičnímu designu potvrdil právě polštářem The little shoes, který navazuje na tradici francouzských kožedělných výrobků – je ručně ušit z použitých pánských bot, k podkladu z rukavičkářské usně a buvolí kůže byly boty přinýtovány. Vnitřní péřovou výplň lze vyjmout.

OBR: Polštář ušitý ze starých bot

Někdo má pro polštáře prostě slabost.

Dekorativní polštář je součástí řady Viryrama, kterou Baptiste Viry vytvořil pro webový butik Yelow Velvet. V tomto obchodě nehledejte nic jiného než polštáře. Avšak naleznete tu polštářky rozličných tvarů, materiálů i technik. Pravidelně nabízí limitované edice hostujících designérů v sekci nazvané Absolutely Fabulous.

Pokud uvažujete o koupi, doufejte, že materiál na artikl, za který si účtuje 1.000 €, nezapomněl mladý návrhář důkladně vyčistit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pařížský designér vytvořil polštář z bot. Podívejte se na další kousky