Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Paříž levně a památky zdarma. Ušetřete s námi!

Redakce

Redakce

8. 5. 2011

Chcete zdarma poznat pařížské památky? Láká vás francouzský život, ale nechcete  utratit všechny vaše úspory za večeři v pařížské restauraci? Pak čtěte dál a dozvíte se, jak můžete v Paříži ušetřit.

FOTO: Pařížský palác Louvre

Pařížský palác Louvre, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Tipy na levné cestování do Paříže jsme vám prozradili v minulém díle. Dnes vás čekají rady, jak si užít krásy Paříže, ušetřit a zároveň netratit na kvalitě pobytu v Paříži. Můžete zdarma bydlet, navštěvovat památky a mít zkušeného průvodce.

Navštěvujte pařížské památky zdarma nebo alespoň se slevou

Pokud vám ještě nebylo 26 let a jste z EU, máte vstup do většiny pařížských památek zdarma. Stačí se při vstupu podívat na ceníky a předložit studentský průkaz ISIC nebo občanský průkaz. Mnohdy je však nutné se na tuto informaci zeptat nebo předem najít na internetu, jelikož ne vždy je informace o volném vstupu uvedena.

Výjimkou ve volných vstupech je například Eiffelovka, za kterou musí zaplatit všichni. Pokud i však na ní chcete ušetřit, můžete jít pěšky po schodech do druhého patra. Vstupenka stojí daleko méně než výtahem. Do třetího patra se sice už pěšky nedostanete, ale i ve druhém poschodí této železné dámy z roku 1889 budete dost vysoko na to, abyste měli krásný výhled na francouzskou metropoli.

FOTO: Eiffelova věž v noci

Eiffelova věž v noci, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Jestliže už jste překročili věkovou hranici 26 let, ale i přesto byste rádi ušetřili, poříďte si muzejní pas, který má různé časové platnosti a od toho se odvíjející ceny.  Lze jej pořídit ve větších památkách a informačních turistických centrech.

Ubytování zdarma? Využijte CouchSurfing!

Ubytování na několik nocí v centru Paříže by jistě pohltilo největší část vašich výdajů. Naštěstí je tady CouchSurfing, díky kterému si můžete zajistit přenocování zdarma u některých Pařížanů. Budete mít navíc jedinečnou příležitost poznat francouzský život.

FOTO:Couchsurfing je o poznávání lidí a kultur z celého světa

Couchsurfing je o poznávání lidí a kultur z celého světa, Foto: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Pokud u někoho ze surferů bydlíte, často se účastníte i jeho života a on vás třeba provede po městě a ukáže místa, o kterých byste sami nevěděli. Jestliže nechcete sdílet bydlení s majiteli, můžete se ubytovat v některém z levnějších hotelů.

Noc v jednolůžkovém pokoji v centru metropole Francie se pohybuje od 40 eur. Dobrou volbou především pro studenty jsou tzv. formule nebo hotely na okraji Paříže. I tyto okrajové části města jsou dobře propojené metrem, a tak se nemusíte bát, že budete celý den trávit cestou do centra Paříže.

Průvodce zadarmo? Existuje!

V Paříži existuje organizace, která má vlastní dobrovolné průvodce v šesti světových jazycích. Předem se na internetu zaregistrujete a vyberete podle pokynů, co je potřeba. Za několik dní obdržíte odpověď a můžete počítat s tím, že budete městem provedeni zadarmo.

FOTO: Place des Vosges v Paříži

Place des Vosges v Paříži je klidným místem ve čtvrti Marais, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Váš dobrovolný průvodce nevynechá významná místa, ale také vás zavede do míst, kam byste se sami nebo s cestovní kanceláři nejspíše nepodívali. Kromě toho vám bude vyprávět o historii a historkách, které jsou s daným místem spojené. Dá vám další tipy k návštěvě a budete v daleko bližším kontaktu, než je tomu v masovém cestovním ruchu. Pokud budete s průvodcem spokojeni, je slušností mu dát pár eur za snahu a ochotu se s cizincem trmácet po rušném velkoměstě.

Ušetřete na dopravě po městě a přitom cestujte neomezeně

Doprava v Paříži je především pro Čechy drahou záležitostí.I zde se dá ušetřit nebo alespoň využít výhod pro mládež. Pokud jste v Paříži například o víkendu, můžete si koupit víkendovou jízdenku za sníženou cenu do vámi zvolených zón. Existuje i celodenní jízdenka, která však platí v rámci dne provozu. Tedy od brzkých ranních hodin přibližně do půlnoci.

Jestliže se vám podařilo zajistit ubytování v centru Paříže, budou vám stačit jízdenky jen do první zóny, i zde je ale nenakupujte jednotlivě, ale berte takzvané carnety, tedy deset jízdenek.

FOTO: Moderní čtvrť La Défense

Moderní čtvrť La Défense leží ve třetí zóně, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Pokud se budete chtít vydat za vnitřní Paříž, tedy mimo první zónu, budete si muset dokoupit jízdenku na místo, kam cestujete. Například moderní čtvrť La Défense je ve třetí zóně a zámek ve Versailles až ve čtvrté.

Kdybyste bydleli na některém z předměstí Paříže, například ve třetí zóně, vyplatí se vám pořídit si týdenní jízdenku podle vámi zvolených zón. Vyjdou výhodněji, než kdybyste platili jednotlivé jízdy

Čtěte také: Do Paříže levně a pohodlně? Víme, jak na to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paříž levně a památky zdarma. Ušetřete s námi!