Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Parfémy – jak vybrat ten pravý a kam ho ideálně aplikovat ?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 11. 2022

Na trhu existuje nepřeberné množství dámských, pánských a unisex parfémů, mezi kterými si jistě najdou ten pravý úplně všichni. Podle čeho však parfém ideálně vybírat, jaké parfémy rozlišujeme podle intenzity vůně a kam je aplikovat, aby vydržely vonět co nejdéle?

Jak vybrat parfém?

Správně zvolený parfém dokáže znásobit naši energii i vášeň, dokáže podtrhnout naši osobnost, a zároveň nám dodat sebevědomí. Nejedná se pouze o doplněk, ale o vyjádření našeho životního stylu. Výběr parfému by proto měl být vždy individuální záležitostí. Obecně totiž platí, že pro každého člověka se hodí jiná vůně, a navíc jeden a ten samý parfém může na různých lidech vonět odlišně. Ideální je střídat několik parfémů dle ročního období a příležitostí.

Zatímco pánské parfémy se nejčastěji vyznačují dřevitými a kořenitými složkami a jsou těžší, složky parfémů pro dámy jsou zase zkombinované tak, aby dokonale podtrhly ženský půvab a smyslnost. Unisex vůně obsahují složky oblíbené ženami i muži, díky čemuž boří zavedené hranice mezi dámskými a pánskými vůněmi. Pokud tedy i vy hledáte nový parfém, Black Friday vám aktuálně přináší ty nejoblíbenější vůně za extra zvýhodněné ceny.

Vůně podle intenzity

Parfémy rozdělujeme především podle koncentrace vonných složek, tedy intenzity vůně, jež určuje jejich sílu, trvanlivost a cenu. Parfém je nejkoncentrovanější a nejdražší formou vůně, neboť obsahuje 15 až 40 % vonných složek a vydrží vonět i více než 10 hodin. Mezi vůbec nejoblíbenější vůně se pak řadí parfémovaná voda. A to především kvůli svému poměru ceny a kvality. Oproti parfému obsahuje pouze 8 až 15 % vonných složek, ale vydrží vonět osm až deset hodin. Toaletní voda obsahuje jen okolo 4 až 8 % vonných látek, a je proto vhodná pro všechny, kteří nehledají příliš těžké vůně. Kolínská vůně je velmi lehká vůně s obsahem vonných složek okolo 3 až 5 %. I když se tedy jedná o nepříliš výraznou vůni, jejíž trvanlivost je přibližně okolo 2 hodin, na osvěžení je kolínská voda naprosto ideální. Konkrétně pak za zmínku stojí například Karl Lagerfeld parfém. Právě vůně značky Karl Lagerfeld se totiž vyznačují velmi kvalitními vůněmi za skvělé ceny a v jejich nabídce naleznete toaletní vody i parfémované vody pro muže i ženy.

Kam parfémy aplikovat?

Aby daný parfém vydržel vonět co nejdéle, je poměrně důležité to, kam ho aplikujte. Ideální jsou dobře prokrvená a teplá místa. Právě ta totiž pomáhají lepšímu a opakovanému rozvinutí vůně. Parfém tedy můžete aplikovat především na krk, zápěstí, spánky nebo za uši.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parfémy – jak vybrat ten pravý a kam ho ideálně aplikovat ?