Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Parfém pro muže: Na co si při jeho výběru dát pozor?

Ještě donedávna bylo pořizování pánských parfémů především doménou žen, které chtěly potěšit svou drahou polovičku. Poslední dobou však přibývá mužů, kteří zavítají do parfumerie a sami hledají vhodnou vůni. Jak parfém správně vybrat a čeho se vyvarovat?

Na co si dát pozor

Věděli jste, že nejvhodnější dobou pro nákup pánského parfému jsou ranní hodiny? V tuto denní dobu totiž nejsou obchody přesycené desítkami vůní, takže se nebudete ztrácet mezi ostatními vůněmi. Rovněž se vyvarujte testování několika vůní najednou. Opět by mohlo dojít k přehlcení vůněmi a pak byste jen těžko poznali, zda vám daný parfém opravdu padne. Pozor si dejte také na unáhlený nákup přes internet pod vlivem líbivé reklamy. Může se vám totiž stát, že vůně nebude zdaleka tak atraktivní jako celebrita, která je její tváří.

Jak vybrat parfém

Vyberte si jeden nebo dva pánské parfémy a aplikujte je například na krk a zápěstí. Obě pak nechte na pokožce vonět po celý den. Otestujete tak dobu, po jakou je vůně cítit, a zároveň můžete sledovat proměny jednotlivých tónů. Vůně se totiž v průběhu dne může změnit a nemusí vám vonět tolik jako po prvotním stlačení rozprašovače. Při nákupu se tedy obzvlášť vyplatí trpělivost a rozvaha.

Parfém je vhodné vybírat rovněž podle toho, na jakou příležitost jej budete využívat. Takže vybíráte-li vůni, kterou budete nosit například do práce, pak se vyvarujte intenzivních a kořeněných vůní, které by mohly obtěžovat vaše kolegy v kanceláři.

Propadněte smyslným vůním pro muže

Na jakou vůni tedy vsadit, abyste měli vyhráno? Mladší muži a sportovci dávají přednost vůním citrónu, levanduli, bazalce nebo třeba lístkům zeleného čaje. Taková kombinace vám jistě poskytne pocit svěžesti po celý den. Pokud však hledáte vůni, která podtrhne vaši eleganci a sílu, rozhodně vsaďte na kořeněné vůně s dřevitými tóny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parfém pro muže: Na co si při jeho výběru dát pozor?