Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Parchanti: Vsaďte si je nový akční komiks. Prohlédněte si ukázky!

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

27. 6. 2010

!EXKLUZIVNĚ!V České republice vychází akční non-fiction komiks s názvem Parchanti: Vsaďte si. Partička bývalých agentů CIA si v něm vyřizuje účty se svými nadřízenými, kteří by je nejraději viděli mrtvé. Tuto komiksovou sérii stvořil britský autor Andy Diggle a kresbou opatřil Mark Simpson, známý spíše pod svým pseunodymem Jock.

Ilustrace na obálce komiksu Parchanti: Vsaďte si Autor: Andy Diggle

Andy Diggle se proslavil jako editor britského komiksového magazínu 2000AD (psali zde takové celebrity jako Neil Gaiman, Alan Moore nebo Grant Morrison). Získal ocenění British Fantasy Award za Hellblazera a pro rok 2009 a 2010 byl zařazen do seznamu 50 nejovlivnitelnějších autorů science fiction. Jeho nejznámější komiksová série se nazývá Parchanti (anglicky Losers) a v Americe vycházela v letech 2003 až 2006. Tato série také získala několik ocenění a našla si fanoušky po celém světě. Dnes píše Andy Diggle pro Marvel, kde pracuje na komiksu Daredevil.

Celý příběh se točí okolo speciální jednotky CIA zvané Parchanti. Ti jsou zrazeni svým nadřízeným, tajemným Maxem, který je nechá při jedné akci odstranit. Parchanti to naštěstí přežijí a nezbývá jim nic jiného než využít toho, že je má CIA za mrtvé, najít Maxe, pomstít se mu a očistit svá jména. K tomu jim dopomáhá drsná holka Ajša. Můžete se tedy těšit na pořádnou akci, napínavé přestřelky a vtipné dialogy.

Podle komiksu nedávno natočil film s názvem Losers poměrně neznámý režisér Sylvain White. V hlavní roli si zahráli Jeffrey Dean Morgan (Watchmen, Supernatural), Chris Evans (Sunshine) a roli Ajši se zhostila stále populárnější Zoe Saldana (Avatar, Star Trek). Nutno podotknout, že recenze na tento film nejsou příliš příznivé. Možná kdyby ho natočil původně plánovaný Peter Berg (Království), dopadl by lépe.

Parchanti: Vsaďte si vydává nakladatelství Comics Centrum. Pokračování s názvem Zdvojnásobení sázek má vyjít ještě během tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parchanti: Vsaďte si je nový akční komiks. Prohlédněte si ukázky!