Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paramore mezi koncerty v roce 2013 přidávají i ČR. Zahrají v Lucerně

Adam Vrána

Adam Vrána

26. 2. 2013

Američtí Paramore plánují v létě zahrát v České republice. Skupina v čele se zpěvačkou Hayley Williams vystoupí 19. června ve velkém sálu pražské Lucerny.

Fanoušci rockerů z Tennessee tak mají hned dva důvody k radosti: jejich oblíbenci na sebe nenechali s návratem do ČR dlouho čekat (úspěšnou koncertní premiéru si zde odbyli na festivalu Rock for People 2011) a zároveň se mohou těšit na uvedení nového alba, které má vyjít letos v dubnu.

Bratři Farrovi jsou ze hry

V pořadí čtvrtá stejnojmenná nahrávka bude navazovat na desku Brand New Eyes z roku 2009 a podle všeho slibuje fanouškům ne zcela všední zážitek. Na jejím vytváření se koneckonců nepodílejí bratři Josh a Zac Farrovi, již se s kapelou rozkmotřili koncem roku 2010.

Na všeobecném boomu kolem skupiny se velkou měrou podílel zejména song Decode z roku 2008. Píseň, která se stala ústřední skladbou teenagerského filmového trháku Twilight, takřka přes noc shlédlo na síti YouTube přes milion uživatelů, čímž se automaticky zařadila po bok nejúspěšnějších filmových melodií vůbec.

Přestože se Paramore ztotožňují s kapelami Jimmy Eat World, Green Day nebo Blink 182, jejich songy plné nápaditých riffů a aranží kritika řadí spíše k poněkud alternativnějším jménům – nejčastější komparace se točí kolem Hoobastank, King sof Leon nebo No Doubt.

Vstupenky na koncert lze sehnat prostřednictvím sítí Ticketpro a Ticketportal v jednotné ceně 680 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paramore mezi koncerty v roce 2013 přidávají i ČR. Zahrají v Lucerně