Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pánské větruodolné bundy – ochrana před chladem

Konečně dosáhnete vrcholu. Stojíte, rychle lapáte po dechu, zatímco se kolem vás rozprostírá pohádkové horské panoráma. Fouká silný vítr, takže po několika desítkách vteřin pocítíte zimu, protože chladný vítr chladí vaše dosud teplé oblečení.

Pokud jste se na cestu řádně připravili, měli byste si právě teď pořídit lehkou větruodolnou bundu. Navzdory tenkému materiálu vás účinně ochrání před studeným větrem a udrží vás v teple. Pánské větruodolné bundy jsou vhodné nejen pro turistiku v horách, ale i pro mnoho dalších aktivit. Jsou skvělým doplňkem šatníku každého aktivního muže – sportovce nebo turisty. Stejně jako jsou oblíbené mikiny Patagonia skvělé pro každodenní nošení, v horách se vám bude hodit lehká větrovka.

Kde jsou větruodolné bundy nejvhodnější?

Většina modelů větrovek jsou velmi lehké bundy, které se zaměřují na ochranu proti větru a vynechávají aspekty, jako je nepromokavost a izolace. Z tohoto důvodu se pánské větrovky často volí jako další vrstva oblečení, která snižuje chladivý účinek větru na tělo. Jsou ideální pro turistiku v horách, kde se často mění podmínky. V jednu chvíli procházíte prosluněným údolím a za pár okamžiků jste na exponovaném hřebeni bičovaném studeným větrem. Větruodolná Dynafit bunda je také skvělou volbou pro sportovce, kteří si chtějí udržet optimální tělesnou teplotu po velmi intenzivní námaze. Omezení vlivu větru účinně zabraňuje rychlému ochlazení. Ani ten nejsilnější fleece, merino prádlo nebo strečová mikina vám nepomohou udržet tepelný komfort, pokud nezabráníte snadnému profouknutí celého oblečení.

Větruodolná vůně

Zdroj: Pixabay

Lehké pánské větrovky na běh, kolo, do hor a další aktivity

Nejoblíbenější pánské větruodolné bundy, které najdete na 8a.cz, jsou obvykle sportovní modely, které se dobře osvědčí při námaze. Hledáte ochranu před větrem při večerním, podzimním běžeckém tréninku? Lehká větrovka přes funkční mikinu je skvělá dvojice pro noční trénink. Dojíždíte do práce na kole a potřebujete se ráno chránit před chladným větrem, ale odpoledne se vracíte na hřejivém slunci a bylo by nejlepší dát si náhradní oblečení do batohu? Kompaktní větrovky jsou pro tuto roli ideální Jsou také skvělým doplňkem k vašemu turistickému oblečení na horské stezce. Pánské větruodolné bundy se hodí všude tam, kde se potřebujeme chránit před větrem, bez ohledu na to jaké aktivitě se věnujeme.

Větruodolná bunda vs. softshell

Mnoho lidí se ptá, jak se větruodolné bundy liší od oblíbených softshellových bund? Základní funkcí obou je přece ochrana před větrem. Má tedy smysl kupovat větrovku, když už máte softshellku? Hlavním rozdílem mezi oběma typy oděvů je použitý materiál. Větrovky jsou často vyrobeny z tenkého nylonu nebo polyesteru s větruodolnou membránou. Zároveň jsou velmi tenké a lehké. Některé modely jsou tak malé, že se vejdou do dlaně. Softshellové bundy jsou vyrobeny z o něco silnějších materiálů, protože kombinují ochranu proti větru s izolačními vlastnostmi. Značková větrovka je vysoce univerzální po celý rok, a to i v létě, kdy jsou softshellové bundy příliš teplé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánské větruodolné bundy – ochrana před chladem