Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pánské účesy pro jaro a léto 2010

Redakce

Redakce

27. 2. 2010

pansky-ucesA je tady zas. Přichází další sezóna a s ní i nové modní trendy. K nim neodmyslitelně patří nové účesy, a to jak dámské, tak i pánské. Naše vlasy můžou být dlouhé nebo krátké, vlnité nebo rovné, vždy by ale měly být naší ozdobou.

Vhodným účesem dokážeme leccos prozradit o své povaze, postavení i zájmech. Právě pánům, kteří mají bohužel menší možnost projevit své oděvem, může přijít na pomoc módní a originální účes. Je 21. století a jako nikdy jindy se snažíme ze všech sil přiblížit pomyslným ideálům krásy. Pro mužský vzhled již několik sezón platilo, že čím jemnější a ženštější rysy má, tím lépe. Modelové procházející se po molech připomínali éterické bytosti. Letos se návrháři rozhodli trochu přitvrdit a vrátit pánům jejich mužnost. Pro účesy tedy platí, že přišla doba zkracování.

Zdroj: fashionising.com

Zdroj: fashionising.com

Favoritem sezóny se stal střih, který by se dal pojmenovat spořádáný hoch. Jedná se o krátce střižené vlasy rozdělené šikmou pěšinkou s úhlednou patkou. Účes může být zafixován pořádnou vrstvou gelu, aby působil extrémně uhlazeným dojmem. Takto upravené vlasy se objevily na molech Michaela Korse a Hugo Bosse. Druhá možnost úpravy je hravější a nápaditější. Patka je ledabyle pohozená, načechraná a jen lehce nastylovaná voskem. Inspirovat se můžete přehlídkami Dunhill, D&G, Tommy Hilfiger, Phillip Lim.

Zdroj: menshairstyles.net

Zdroj: menshairstyles.net

Ti, kterým víc sluší střední délka, mají také několik alternativ. Aby vlasy vypadaly dobře, musí být především zdravé a vyžadují větší péči. Protože další sezóna je ve znamení lehkosti, vlasy se nosí jemně vlnité a hodně sestříhané tak, aby vytvořily objem. Vzniklé pramínky orámují obličej a opticky ho zúží. Další možností je lehce sčesat vlasy dozadu a nanést malou vrstvu vosku, nebo gelu.

Zdroj: menshairstyles.net

Zdroj: menshairstyles.net

To, že přišla doba kratších střihů, neznamená, že se musíte vzdát své dlouhé hřívy. Dlouhé vlasy na mužích vždy zaujmou. Pokud tedy chcete jít s dobou, tak vaším největším pomocníkem na jaro a léto bude kvalitní žehlička.

Zdroj: menshairstyles.net

Zdroj: menshairstyles.net

Stejně tak jako u oblečení platí i u účesů, že vám musí sedět. Hlavní je, aby módní trendy nezastínily vaši osobnost. Před radikální změnou je vždy lepší poradit se s odborníkem. Ten může posoudit kvalitu vašich vlasů, jejich strukturu a jaký střih bude vypadat opravdu dobře. A je snad něco důležitějšího?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánské účesy pro jaro a léto 2010