×
TOPZINE.cz

Pánské hodinky s nápadem nedají spát ani milovníkům klasiky

Zdroj: sxc.hu

Ženám se toleruje pár minut zpoždění, zato muži by na smluvené schůzky měli docházet včas. Zatímco mobilní telefon se vybije vždy, když ho člověk nejvíce potřebuje, hodinky přesně odtikávají vteřinu po vteřině.

FOTO: Pánské hodinky Storm
Pánské hodinky v novém kabátě, Zdroj: stormwatches.cz

Ačkoliv odzvonilo klasickým hodinkám na řetízku, tzv. cibulím, klasika inspiruje stále více návrhářů a vrací se rok co rok. Jestli si pod klasickým provedením představujete nudné modely, které se hodí tak akorát na oslavu dědečkových sedmdesátin, jste mimo. I když se to nezdá, hodinkám lze připsat spoustu podob, o kterých bychom kolikrát ani neuvažovali.

Přesýpací hodinky a jiné vymoženosti

A v čem jsou hodinky rozmanité? Čísla můžou být nejen klasická nebo římská. Poslední dobou se velmi často setkáváme s různými grafickými znaky, které je dokážou se stylem zastoupit. Další atribut, který lze zpracovat nápaditě a mnoha různými způsoby, je styl pásku. Klasické kožené se stále drží na vrchních příčkách, nicméně jim na paty šlapou pásky plastové či kovové. Takovou malou revolucí v hodinářství je ale zobrazení samotného času. Jde to buď digitálně, nebo klasicky ciferníkově. Digitální hodinky nejsou tolik rozšířené, ale dávají o sobě vědět dost dlouho na to, aby si vybudovaly stabilní základnu příznivců.

FOTO: Hodinky s krystaly Swarovski
Přesýpací hodinky Swarovski, Zdroj: youtube.com

Nejžhavější novinkou jsou hodinky z dílny Swarovski, které sice vypadají a chovají se jako digitální, ale čas se na nich zobrazuje pomocí krystalů. Ty se přesýpají díky použité unikátní magnetické technologii. Tenhle blyštivý časoměřič není jen dámskou záležitostí. Na trhu jsou k dostání i dva modely pro pány.

Hodinky už dávno neměří pouze čas. Trh nabízí modely nadupané novými technologiemi, jako jsou třeba stopky, kompas nebo hodinky, které měří několik časů naráz. Jste zrovna v Praze a zajímá vás, kolik hodin mají v New Yorku? Dnes už žádný problém. Nezáleží vám na tom, co hodinky umí, ale jak vypadají? Designové vymoženosti drží krok s těmi technologickými a mnozí návrháři hodinkám věnují stejnou péči jako jiným módním doplňkům. Svět hodinek hraje experimentátorům do karet, proto se nebojte být jiní!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..