Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pánské hodinky odráží osobnost jejich nositele. Podle čeho je vybírat?

Pánské hodinky jsou užitečným módním doplňkem, podle něhož si můžeme udělat obrázek o osobnosti muže, který je nosí. A funguje to i naopak – charakter dotyčného nám do značné míry napoví, jaké hodinky by mu udělaly radost. Vybíráte dárek pro svého blízkého a nemůžete se v záplavě modelů, které se od sebe liší jak vzhledem, tak funkcemi, zorientovat? Podívejte se, na co se při výběru pánských hodinek zaměřit.

Jak vybrat pánské hodinky?

Moderní pánské hodinky neslouží jen k tomu, aby ukazovaly čas. Mohou například částečně nahradit mobilní telefon, měřit denní fyzickou aktivitu nebo být stylovým doplňkem na slavnostní příležitosti. Při výběru hodinek pro partnera, tatínka nebo třeba bratra je důležité znát odpovědi na tyto otázky:

  • Jaký je životní styl dotyčného?
  • Má se jednat o hodinky na každodenní nošení, nebo na zvláštní příležitosti?
  • Záleží spíše na designu, nebo funkční vybavenosti?

Pravděpodobně nejdůležitějším kritériem pro výběr pánských hodinek je životní styl budoucího obdarovaného. Je vášnivý sportovec nebo cestovatel? Nebo se zajímá především o technologické vychytávky? Považuje hodinky za designový, či spíše praktický doplněk? Hodinky nekupujeme každý den, proto je vhodné výběr nepodcenit. Současná nabídka je naštěstí tak široká, že uspokojí potřeby a požadavky úplně každého.

Pánské hodinky

Chytré hodinky

Chytré hodinky toho umí mnohem více, než je prosté zobrazování času. Mohou částečně nahradit mobilní telefon, dokážou monitorovat celkovou denní aktivitu a spánek, přehrávat hudbu, číst internetové zprávy, zobrazit mapy či dokonce fotit nebo hrát hry.

Není divu, že je mnoho lidí upřednostňuje před hodinkami klasickými. Jsou neuvěřitelně všestranné a v mnoha ohledech usnadňují život. Jenže podle čeho pánské chytré hodinky vybírat? Mezi nejdůležitější parametry patří operační systém, jelikož je potřeba, aby byl kompatibilní s operačním systémem telefonu. Dále je potřeba hledět na výdrž baterie, která se pohybuje od jednoho dne do jednoho týdne. Je důležité podotknout, že vyšší cena v tomto případě neznamená delší výdrž. Design a konkrétní funkce už budou záviset na požadavcích muže, pro kterého hodinky kupujeme.

Sportovní hodinky

Pánské hodinky

Chytré a sportovní hodinky lze považovat za jedno a totéž, protože součástí většiny chytrých hodinek bývají funkce pro sportovce – například měření tepové frekvence, monitor počtu kroků a spálených kalorií, stopky a podobně. Dále jsou k dispozici pánské sportovní hodinky v podobě fitness náramku, které jsou určeny skutečně jen na sport. V porovnání s chytrými hodinkami, které lze s trochou nadsázky označit za miniaturní mobil, tedy nedisponují tak širokým spektrem funkcí.

Při výběru fitness hodinek je vhodné vzít v potaz odolnost vůči vodě, prachu a nárazu a také výdrž baterie. Výhodou sportovních hodinek oproti těm chytrým je, že vydrží nabité i několik týdnů.

Klasické hodinky

Klasické hodinky nejspíš není třeba složitě představovat. Na rozdíl od hodinek chytrých nebo sportovních je jejich jediným účelem měřit čas, popřípadě sloužit jako módní doplněk. Existují také hodinky speciálně navržené pro cestovatele. Jejich součástí jsou dva ciferníky, díky nimž lze sledovat současně čas doma i v zemi, ve které se člověk právě nachází.

Vybírat bychom měli podle toho, zda dotyčný upřednostňuje hodinky analogové, nebo digitální. Důležitým kritériem je i to, zda kupujeme hodinky na každodenní nošení, nebo na speciální příležitosti. V prvním případě je vhodnější zvolit vzhledově univerzální model, v druhém lze sáhnout po modelu výraznějším. Samozřejmostí je hledět na odolnost vůči vodě a prachu a kvalitu materiálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánské hodinky odráží osobnost jejich nositele. Podle čeho je vybírat?