Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pánská i dámská trička s dlouhým rukávem mají v šatníku své místo

Redakce

Redakce

20. 1. 2011

FOTO: Dámská tričkaTrička s dlouhým rukávem neodmyslitelně patří do šatníku každého z nás. Dospělý, mladistvý, nebo dítě, my všichni máme ve skříni minimálně jedno, které máme rádi, ve kterém se cítíme příjemně a pohodlně. I taková pro někoho až banální věc, jako je tričko, má svou historii a původ. Primitivní oděvy najdeme u člověka již v pravěku a jejich vzhled, střihy, materiály, barevnost, účel použití záležel na daném období a módě, která zrovna vládla světu.

FOTO: Dámská trička

Dámská trička, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Boom oděvů nastal v České republice v devadesátých letech, kdy se český trh otevřel zahraničním firmám, a tak mohla začít expanze světových značek, které nám přinesly nové trendy, nové materiály, novou módní vlnu nejen v oblékání.

V široké škále oděvů – sukní, kalhot, kabátů, šatů, tílek, mikin, tepláků – má tričko s dlouhým rukávem své důležité a podstatné místo. Současný trend spočívá v praktičnosti, použití příjemných, lehkých materiálů a detailů, kterými se jednotlivá trička liší.

FOTO: Trička

Trička z jarních kolekcí 2011, Zdroj: Ann Christine, New Yorker

Jaká trička nosí ženy?

Styl dámských triček s dlouhými rukávy je velice jednoduchý, přesto ne nezajímavý. Sportovní trička sázejí na funkční materiály a pohodlnost při jejich nošení. Poutavým detailem jsou především zajímavé nesymetrické střihy, použití zipů a ozdobného prošívání švů.

Elegantní, sportovně-elegantní styl se vyznačuje tím, že kopíruje siluetu těla a dodává své nositelce šmrnc a sexy vzhled. Mezi střihy najdeme samozřejmě i volnější trička, která jsou pohodlná na nošení, dají se zkombinovat s jinými kusy oblečení, jsou příjemná a cítíme se v nich dobře. Z materiálů vede bavlna, směsové materiály, viskóza.

FOTO: Elegantní trička

Elegantní trička, Zdroj: New Yorker

Mezi ozdobné prvky patří výstřihy – lodičkové, asymetrické, klasický V výstřih nebo krajka, která dokáže velice jednoduše a elegantně dotvořit celkový vzhled oděvu.

Další módní trend, objevující se nejen u mladší generace, jsou potisky s motivy zvířat, kytek, postav, abstraktních obrazců či textů. Zajímavým detailem je u triček také šířka rukávů a jejich zakončení – např. široký rukáv s nařasením kraje rukávu pomocí stažení šňůrek.

FOTO: Trička

Tričko se shrnutými rukávy a volného střihu, Zdroj: New Yorker

V barevnosti se meze moc nekladou, i když každý rok se stává hitem jiná barva. V letošním roce se budou nosit barvy světlé, jasné, které vyzařují energii, navozují příjemné pocity a symbolizují optimistický přístup ke každodennímu životu.

Světlé odstíny barev prostě vládnou světu, a pokud je při odívání zkombinujete s tmavšími odstíny, tak rozhodně budete IN.

FOTO: Trička

Sportovní trička, Zdroj: New Yorker

Další velice oblíbené barvy jsou šedá, fialová, zelená, modrá, hnědá, červená a celá paleta jejich odstínů. Šedá trička můžete použít například v kombinaci s jeansy, a tím svému vzhledu dodáte sportovní nádech. Pokud ale tričko vezmete k elegantnějším kalhotám nebo sukni, stane se z vás moderní, sebevědomá žena, která ví, co jí sluší.

U dámských triček hraje svou roli také jejich délka. Trendem jsou dlouhá trička sahající až do poloviny stehen, která můžete jednoduše přepásat páskem, stuhou nebo přidáte dlouhé korálky a rázem je z vás hvězda večírků.

FOTO: Pánská trička

Pánská trička, Zdroj: New Yorker

Jaký styl triček nosí muži?

Styl pánských triček, především co se týká střihů a barevnosti, se od dámských moc neliší. Střihy nekopírují těsně těla svých nositelů, přesto umí postavu zdůraznit. Pánská trička se od sebe liší například střihem rukávů – klasický rukáv, jak jej známe, nebo se často objevují klínové – raglánové rukávy.

Ozdobné detaily, např. krajky, u pánských triček určených ke každodennímu nošení nehledejme. Zato barevnost je rozmanitá a každému muži se líbí a sluší něco jiného. Velmi oblíbeným zdobným detailem jsou různé nášivky, potisky nebo asymetrické střihy triček v kombinaci s různými barvami. Oblíbený materiál je i u mužů bavlna a směsové materiály.

FOTO: Trička

Veselá trička, Zdroj: New Yorker

Trička a mládež

Styl mladistvých je především o tom být jiný, lišit se od dospělých, od ostatních vrstevníků a být samozřejmě originální. Tento styl je hodně pestrobarevný, a to nejen co do barevnosti, také do střihů, délek, materiálů, potisků.

Trička se různě vrství, kombinují s jinými oděvy, dotvářejí se různými doplňky a tím se vytváří vlastní, nezaměnitelný styl. I v dětském světě můžete v dnešní době objevit různé módní výstřelky. Maminky se u svých ratolestí často inspirují u sebe v šatníku a občas spatříte maminku s dcerou, které jsou si tak podobné, jako by byly sestry.

Současná doba nám nabízí velké množství značek, stylů a trendů oblékání. Je pouze na nás, které si zvolíme, jak moc se necháme ovlivnit okolím a kolik máme vlastní představivosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánská i dámská trička s dlouhým rukávem mají v šatníku své místo