Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Pankáči na Baltu způsobí Velký třesk v Divadle D21. Chtějí mít klid

Redakce

Redakce

15. 6. 2013

Divadlo D21 uvede 17. června poslední projekt sezóny. Pankáči Jaroslava Rudiše se pod vedením Petera Chmely rozhodnou odjet k Baltu. Inscenaci v rámci Velkého třesku můžete vidět dvakrát do konce sezóny a jednou v září.

Foto: Pankáči na Baltu_Divadlo D21

Pankáči na Baltu. Zdroj: Divadlo D21

V pondělí 17. června 2013 se uskuteční premiéra Pankáčů na Baltu v D21. Jediné dvě reprízy můžete vidět v úterý 18. června a v úterý 24. září.

Pankáči na Baltu vypráví příběhy z nalezeného deníku z léta roku 1987. V ČSSR svobodomyslným lidem tehdy doba nepřála. Proto se parta punkerů z Jeseníku rozhodla odjet na výlet k Baltskému moři, kde budou mít konečně chvíli klid a cítit volnost. Doma měli problémy kvůli vzhledu, oblečení i hudbě.

„Troufám si říct, že punk je záměr, motivace lidského jednání: pokud se pouštím do něčeho provokativního proto, abych provokoval, myslím, že nejde o punk. Jde o nějakou sebeexpozici, která se skrývá za ten provokativní čin. Je to spíš lež než cokoliv jiného. A už vůbec to není punk,“ vyjádřil se k připravované inscenaci režisér Peter Chmela.

Foto: Pankáči na Baltu_Divadlo D21

Pankáči na Baltu

Pankáči na Baltu jsou dramatizací povídky Jaroslava Rudiše. Rudiš získal Cenu Jiřího Ortena a čtenářskou cenu Magnesia Litera. S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil komiksovou trilogii Alois Nebel, na základě které vznikla divadelní hra a v roce 2011 ji zfilmoval režisér Tomáš Luňák.

Rudišovy pankáče uvede D21 v rámci projektu Velký třesk. Ten prezentuje české umělce z různých odvětví během premiéry a dvou repríz. Výsledkem bývá divadelní inscenace, která představila už například současné dramatiky, hudebníky, výtvarníky nebo básníky.

Pankáči na Baltu, Divadlo D21, autor: Jaroslav Rudiš, režie: Peter Chmela, hrají: Stela Chmelová, Petr Pochop, Samuel Neduha

Premiéra: 17. června 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pankáči na Baltu způsobí Velký třesk v Divadle D21. Chtějí mít klid