×
TOPZINE.cz

Palace Film Festival nabídne největší pecky z historie i současnosti filmu

Po Noci reklamožroutů přichází do Palace Cinemas přehlídka filmů v rámci Palce Film Festivalu (PFF). Od 11. do 17. listopadu se mohou milovníci filmové tvorby nabažit svých oblíbených filmů v brněnském Palce Cinemas Velký Špalíček.

Cesta na Měsíc a první stop-motion animace.
Cesta na Měsíc Zdroj: youtube.com

PFF, který má své kořeny v Brně, letos poprvé zavítá na zahraniční půdu, konkrétně do bratislavského Palace Cinemas Eurovea. Program je rozdělen do čtyř zcela rozdílných sekcí, z nichž si každá jistě najde své příznivce.

V Praze již 4. – 10. listopadu v Palace Cinemas Slovanský dům a v Bratislavě 18. – 24. listopadu v Palace Cinemas Eurovea.

Pro zahájení festivalu byly vybrány dva nejvýznamnější snímky němého filmu. Cesta na Měsíc z roku 1902 je historicky prvním filmem, kde byla použita stop-motion animace, a to ve scéně, kdy je Měsíc zasažen do oka.

Východ slunce, který při prvním udělování Oscarů získal hned tři ceny, je sedmým nejlepším filmem všech dob. Speciálně pro PFF složil britský skladatel Duncan Handy doprovodnou hudbu k Cestě na Měsíc, kterou přímo v kinosále zrealizuje Filharmonie Brno.

Banda akčních veteránů
Postradatelní

Zvláště pánskému osazenstvu a milovníkům pořádné akce je věnována sekce Zpět v akci. Těšit se můžete na bláznivou komedii A-Team nebo na smrtící kombinaci akčních hvězd ve filmu Postradatelní.

Martin Scorsese nebo radši Christopher Nolan?

Každému, kdo v poslední době zavítal do kina, tato jména nejsou cizí. Od každéhoz těchto režisérů uvidíte pět jeho nejlepších snímků. Sami pak můžete posoudit, zda se vám Leonardo DiCaprio zamlouval více v Prokletém ostrově Martina Scorsese nebo jako vykradač lidských myslí v posledním filmu Christophera Nolana Počátek.

Millenium

Stieg Larsson, švédský a celosvětově nejprodávanější autor, posloužil svými knihami jako předloha pro filmovou trilogii s názvem Millenium. První snímek, Muži, kteří nenávidí ženy, zavítal do českých kin v letošním roce a, v pořadí druhý díl, Dívka, která si hrála s ohněm, na sebe nenechá dlouho čekat. Poslední z řady, Dívka, která kopla do vosího hnízda, máte možnost zhlédnout v exkluzivní předpremiéře.

Posledních 24 snímků je zařazeno do sekce pod názvem Best of 2010. Jak název napovídá, jedná se o filmy, které zaznamenaly v průběhu roku největší úspěchy. Návštěvníci si budou moci vybrat z pestré nabídky filmů. Od historického dramatu Agora, až po český dokument z tvorby Heleny Třeštíkové, Katka.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..