Menu
TOPZINE.cz
Sport

Paintball aneb Zahrajte si na vojáčky!

Redakce

Redakce

17. 1. 2011

Hrajete si rádi na vojáčky? Máte rádi zbraně, ale nechcete jimi ublížit? V tom případě existuje jeden vynikající sport, který splní všechna tato přání v okamžiku! Jde o relativně nový, ale masově se rozšiřující adrenalinový sport – paintball!

Zdroj: Roman Činčara, pgo.cz

Co je pro hru důležité?

V paintballu nejde jen o dobrou mušku a vojenského ducha. Je to hra, která především pomáhá rozvíjet taktické myšlení člověka a jeho schopnost rozhodovat se. Neméně důležitou rolí je také fyzická kondice hráče, jeho rychlost, hbitost a předvídavost.

Velice často paintball využívají firmy jako jednu z metod rozvoje osobnostních předpokladů zaměstnanců v oblasti komunikačních dovedností, neboť ukázkově znázorňuje týmového ducha hráčů a především jejich role v týmu. Paintball se také dle zaměření rozděluje na sportovní a military paintball.

Pravidla boje

Hráči jsou obvykle rozděleni do dvou týmů a jejich cílem je ukrást soupeřovu vlajku a přitom uchránit svoji vlastní. V průběhu hry se samozřejmě také snaží vyřadit co nejvíce protihráčů. Někdy však může v zápalu boje dojít i na vyřazování spoluhráčů, což bohužel musíme chápat jako riziko hry.

Čím pravidelněji ale paintball hrajete a zdokonalujete své umění ve střelbě – nepálíte již jednu kuličku za druhou bez ohledu na to, kam dopadne – stáváte se mnohem důvtipnějším a taktičtějším bojovníkem.

Zdroj: Roman Činčara, pgo.cz

Vynikající vlastnostní paintballu je, že se dá hrát v jakékoli roční době, prakticky na jakémkoli místě a v neomezeném počtu hráčů. Jste limitovaní pouze vlastními požadavky, fyzickou zdatností a chutí do hry. Délka hry bývá rozdílná, zpravidla trvá 10 – 45 minut. Vše se odvíjí od schopností hráčů, jejich počtu a velikosti hřiště.

Pořádně se vyzbrojte!

Zbraně, které se ke hře využívají, jsou speciální značkové pistole na stlačený vzduch a CO2. Místo nábojů se zásobníky plní želatinovými kuličkami naplněnými barvou. Jejich mířený dostřel je 30 – 40 metrů. Některé zbraně se musí po každém výstřelu natahovat (tzv. pump action), jiné jsou poloautomaty a dokonce mezi používanou výbavou nalezneme i plnoautomaty.

Nemusíte se navíc bát, že by vás barva z kuliček nějak ušpinila nebo vám ublížila. Jedná se o netoxické, neleptavé a vodou rozpustné barvy. Vše můžete velice snadno smýt jak z těla, tak z oblečení. Většina profesionálních klubů nabízí ochranný oděv, který vás daleko lépe chrání. Součástí jsou samozřejmě paintballové masky a speciální brýle.

Zdroj: Roman Činčara, pgo.cz

Neváhejte a střílejte!

Pokud vás paintball zaujal, a já věřím že ano, tak neváhejte a zpestřete své zimní radovánky tímto sportem. Zaručuji vám, že se výborně odreagujete, zahřejete a především skvěle pobavíte. Můžete zajít jen tak s přáteli nebo si udělat teambulding v rámci firmy a zahrát si oblíbenou hru Zastřel si svého šéfa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paintball aneb Zahrajte si na vojáčky!