Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Padesátku na krku oslaví Olin Nejezchleba ve velkém

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

8. 1. 2010

olin-nejezchlebaV neděli 10. ledna se v Paláci Akropolis bude konat kulatá oslava. Své padesáté narozeniny oslaví Jaroslav Olin Nejezchleba. Pojal to opravdu po svém! Sezval své kolegy, aby s ním pokřtili jeho první sólové album Noční lov, které není možné jednoznačně zaškatulkovat.

Olin Nejezchleba, Zdroj: archiv

Olin Nejezchleba, Zdroj: archiv

V Paláci Akropolis 10. ledna na padesáté oslavě Olina Nejezchleby potkáte Trio Ivana Hlase, Blues Session, Vladimíra Mišíka & ETC, Annu K. a Jiřího Janoucha, Vlastimila Třešňáka, Vladimíra Mertu, Petra Skoumala a další. V rámci koncertu bude pokřtěno nové a zároveň první sólové album Olina Nejezchleby, nazvané příhodně Noční lov. CD, které obsahuje jedenáct skladeb, z nichž veškerá hudba patří do dílny Nejezchlebovy, pouze jeden text napsal Marek Eben, není možné žánrově specifikovat. Najdete zde písničky od folku až po rock. Na albu se podílel i Norbi Kovács, v jehož studiu bylo CD nahráno.

Olin Nejezchleba, skladatel, textař a zpěvák, který je vlastně jeden z mála významných violoncellistů českého bigbítu a který navíc ovládá spoustu dalších nástrojů, jako kytaru, baskytaru nebo housle, je frontmanem skupiny Blues Session a hraje také s Triem Ivana Hlase. Vystudoval brněnskou konzervatoř ve hře na cello. Dříve hrával s pražskou kapelou Marsyas a především byl celých 18 let členem skupiny Etc. Vladimír Mišíka, kde dodnes příležitostně hostuje. Podílí se také na mnoha albech našich předních hudebníků, jako je Anna K., Petr Skoumal nebo Michal Prokop.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Padesátku na krku oslaví Olin Nejezchleba ve velkém