Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Overkill a Destruction vystoupí v Brně

Brněnský klub Fléda už má pár těch metalových vystoupení za sebou, a tak to, že je na programu další, by ve své podstatě nebylo nic výjimečného.  Kdyby tedy nešlo o thrashmetalovou exhibici slavných velikánů. Na turné totiž vyráží americká legenda Overkill a jako své hosty představí například německé kolegy Destruction.  Českou metalovou vlajku pak ponese skupina Debustrol.

Overkill

Overkill, Zdroj: oficiální stránky skupiny

Brněnský klub Fléda čeká přehlídka legendárních skupin v rámci rychlého a extrémního thrash metalu. Na turné totiž vyráží jeden z nejznámějších představitelů a dřívějších tvůrců této metalové odnože. Tím samozřejmě není nikdo jiný než americká skupina vystupující pod názvem Overkill.

I když se tomu těžko věří, kapela Overkill byla jedním z těch, kteří stáli při samém zrodu thrash metalu. A někteří hudební kritici dokonce bez skrupulí tvrdí, že právě píseň Unleash the Beast Within (1981) je ta, která si jako první zasloužila označení thrashová.

Stále vyprodávají své koncerty

Thrash metal samotný pak údajně vznikl roku 1984, kdy Anthrax představili světu hymnu Metal Thrashing Mad, Overkill vydali album Feel The Fire a Slayer nahráli svou přelomovou a později směr udávající desku Haunting the Chapel.  A nejen to, že výše uvedené skupiny doposud nezanikly, ale také fakt, že koncertují a vyprodávají svá turné dodnes, svědčí o obrovské oblíbenosti tohoto žánru v širším publiku.

Od vydání Feel The Fire sice už nějaký ten pátek uplynul, ale Overkill jsou pořád tady, pořád vystupují a co víc, jsou prý na vrcholu svých sil. O tom všem vypovídá také zcela nový projekt, se skupina na turné vyráží – jedná se o v pořadí patnáctou desku Ironbound.

A nebylo by to správné turné, kdyby skupina objížděla koncertní sály a haly jen tak sama. Její vystoupení podpoří další více či méně známé thrashové formace v čele s Destruction, kteří patří společně s Kreator  a Sodom k nejúspěšnějším a nejoblíbenějším německým metalovým formacím.

Američtí Heathen. Zdroj: oficiální stránky skupiny

Dále vystoupí také američtí Heathen, kteří na dlouhých deset let opustili koncertní pódia, aby se pak mohli v roce 2002 vrátit v plné síle zpátky.  Účast další skupiny After All také není náhodná. Belgická partička během své kariéry vydala sedm desek a mimo jiné doprovázela třeba slavné Slayer, Anthrax nebo Stone Sour. Českou republiku zastoupí po boku velikánů mnohým dobře známí Debustrol, kteří také v metalovém světě nejsou žádnými nováčky, česká i zahraniční koncertní pódia brázdí již více než dvacet let.

Pokud i vy patříte mezi thrashmetalové fanoušky, rozhodně si nenechejte ujít vystoupení thrashových hvězd v brněnském klubu Fléda, který minulý rok hostil například Dark Tranquillity nebo Blind Guardian.  Celá akce propukne 12. března v osm hodin večer.  Lístky jsou dostupné ve všech klasických předprodejích za cenu přibližující se zhruba k šesti stovkám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Overkill a Destruction vystoupí v Brně