Menu
TOPZINE.cz
Krása

Otoplastika – operace odstátých uší

Přestože většina z nás už od útlého dětství slýchala od rodičů, že není důležité, co máme na hlavě (čili jak vypadáme), ale co máme v hlavě, nejen dnešní společnost posuzuje kvality jedince (ať už vědomě, či nevědomě) velmi často podle prvního dojmu. Tedy převážně podle vzhledu a charizma. Část populace vypadá prostě dobře a ještě to tak zvaně „umí prodat“. Dobrý první dojem se dá i natrénovat. A ti z nás, kteří neměli úplně štěstí a nesou si životem nějakou fyzickou nedokonalost, se díky moderní medicíně mohou obrátit na plastického chirurga a se svým případným „hendikepem“ se navždy rozloučit.

Jedním z nejčastějších a také nejviditelnějších problémů s vizáží jsou odstáté ušní boltce. Možná i vy nebo vaše děti patříte k lidem, kteří musí snášet poznámky o sloních uších snad už od školky. Plastika ušního boltce neboli otoplastika je dnes už běžnou plastickou operací se skutečně vynikajícími výsledky. Dětem do 10 let ji dokonce zcela hradí zdravotní pojišťovny. A co takový zákrok obnáší?

Nejprve je nutná konzultace plastickým chirurgem. Ten posoudí vhodnost zákroku a jeho případný rozsah a průběh. Zákrok se dá provádět jednostranně i oboustranně, je-li potřeba. Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii.

Při vlastní operaci dojde k naříznutí kůže v ohybu za ušima. Řez je vždy veden tak, aby pokud možno co nejvíc s tímto záhybem splýval a nebyl tedy po zhojení nápadný. Lékař poté provede modelaci chrupavky a odstranění její nadbytečné části. Vstřebatelnými stehy sešije ránu a výsledek zafixuje pomocnými modelačními stehy, které později odstraní.

Po otoplastice je nesmírně důležité dbát pooperačních pokynů. Uši jsou po operaci ovázány elastickým obvazem, který je nutné nosit první týdny non stop. Po převazu a odstranění pomocných stehů se nosí již jen menší čelenka, ale i tu musí pacient nosit poctivě, aby nedošlo k povolení stehů.

I při dodržení všech doporučení lékaře může ve výjimečných případech dojít k rozklížení či špatnému hojení rány a někdy je dokonce nutné provést reoperaci.

Nicméně výsledek vždy stojí za to. „Nové“ uši zcela změní ráz vašeho obličeje a s tímto estetickým bonusem získáte i mnohem větší sebevědomí. Zde víc než kdekoli jinde platí známé české pořekadlo „za málo peněz hodně muziky“. Objednejte se na konzultaci ještě dnes a uvidíte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Otoplastika – operace odstátých uší