×
TOPZINE.cz

Otevření Keplerova muzea v Karlově ulici v Praze odloženo

kepler-600x338Na začátku letošního roku bylo ohlášeno, že v pražské Karlově ulici, kde kdysi žil německý matematik, astronom a astrolog Johanners Kepler, bude 14. května otevřeno Keplerovo muzeum. Původní majitelka je pro. K otevření však nedošlo. Proč? Nejsou peníze.

„Původně plánované datum slavnostního otevření Keplerova muzea v Praze 14. května 2009 se posune. Odložení termínu je způsobeno zatím nedostatečnými finančními možnostmi,“ uvedl v tiskovém prohlášení Pavel Suchan za Českou astronomickou společnost.

Suchan zároveň potvrdil, že stále počítá s otevřením muzea v průběhu Mezinárodního roku astronomie 2009, který byl vyhlášen Organizací spojených národů a UNESCO jakožto připomenutí 400. výročí od použití dalekohledu Galileem Galileim k systematickým astronomickým pozorováním.

„Česká republika má kromě výročí spojeného s vynálezem dalekohledu navíc možnost připomenout 400. výročí publikování stěžejního díla Johanna Keplera Astronomia Nova. Kepler tehdy působil v Praze na dvoře císaře Rudolfa II,“ připomněl Pavel Suchan.

V srpnu se má v Praze uskuteční mezinárodní vědecká konference Keplerův odkaz v Kosmickém věku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..