Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Otec maxipsa Fíka představí své nové dílo v Praze

Redakce

Redakce

5. 12. 2010

FOTO: Ústřední knihovnaI druhý prosincový týden nabídne spoustu zajímavých akcí, na které bychom vás rádi pozvali. Termín musíte dodržet jen pokud byste rádi strávili večer ve společnosti Rudolfa Čechury a jeho nového románu. Naše další dvě pozvánky vám nechávají prostor vybrat si den, který se  hodí vám. Každopádně byste si však na ně udělat čas měli.

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Večer PEN klubu a jeho přátel připravil opět zajímavý večer. Tentokrát s „otcem“ populárního maxipsa Fíka, Rudolfem Čechurou, který představí svůj nový román Namydlená šikmá plocha. Román nás zavádí do poválečného Československa a vypráví příběh dvou kamarádů, kteří se v roce 1945 ocitají v Moskvě a poté je rozdělí únor 1948. Přestože se příběh rozvíjí až tragicky, je psán s osobitým humorem. Spolu s autorem bude číst Rudolf Kvíz. Nenechte si jen ujít 9.12. od 17:00 v Malém sále Ústřední knihovny Prahy 1. Vstup: 30kč.

Anna Karenina byla kočka!

Krajská knihovna Vysočina nabízí jedinečnou podívanou. Od listopadu 2010 do ledna 2011 si zde každé všední odpoledne od 12:00 – 18:00 můžete prohlédnou sbírku známých románových hrdinek v dobových kostýmech. Své oblíbené hrdince tak můžete přiřadit konkrétní podobu. Bude zde k vidění například Anna Karenina, Eugenie Grandetová a spousta dalších.

Vánoce jsou momentálně jedním z nejaktuálnějších témat. A právě na toto téma probíhá v  Botanické zahradě přírodovědecké fakulty v Praze již tradiční výstava s názvem Dárky od Ježíška. Přijďte nasát tu pravou vánoční atmosféru, která na vás dýchne z živých vánočních stromků ozdobených historickými i originálními lidovými ozdobami. K vidění budou také starodávné hračky a dárky, betlémy, miniaturní trh s mnoha stánky, dřevořezby s vánoční tématikou, soustružené figurky a mnoho dalšího. Celkem bude vystaveno přes 6000 exponátů.Výstavu můžete navštívit denně až do 02.01.2011 na adrese Na Slupi 16, Praha 2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Otec maxipsa Fíka představí své nové dílo v Praze