Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Otec festivalu Pohoda bude odpovídat online čtenářům Topzine.cz

Redakce

Redakce

27. 1. 2010

Michala Kaščáka měli Pražané příležitost poprvé poznat jako člena trenčínské skupiny Bez ladu a skladu na Rockfestu, když bylo Mišovi pouhých třináct let. Dnes ho zná většina lidí především jako pořadatele největšího slovenského festivalu Pohoda, který se letos uskuteční od 8. do 10. července na letišti v Trenčíně. Jména headlinerů ještě ohlášena nebyla, ale prodaných je už téměř 8 000 vstupenek.

Michal Kaščák bude odpovídat ve čtvrtek 28. ledna od 14 hodin.

Festival Pohoda vznikl původně jako jednodenní akce, která proběhla koncem června 1997 na Městském stadionu v Trenčíně. Tehdy vystoupily české kapely jako Laura a její tygři, MCH Band, Garage, ruští Auktyon a domácí Polemic, Flow, Chór vážskych muzikantov nebo skupina Bez ladu a skladu, kterou založil bratr Michala Kaščáka, Petr. Tehdy na akci dorazilo okolo 2000 návštěvníků.

O deset let později se Pohoda rozrostla do prostorného areálu trenčínského letiště, kam dorazilo bezmála 30 000 lidí. Přes všechny úspěchy festivalu se do jeho historie loni zapsala i nešťastná událost a festival byl předčasně ukončen. O tom, zda bude festival pokračovat, se rozhodlo až na podzim.

Topzine.cz o festivalu Pohoda 2009

Topzine.cz se ptal Patti Smith: Na Pohodě se jí líbí

Ztracená reportáž z pátečního programu Pohody 2009 nalezena!

United Flavour po pádu stanu na Pohodě ruší koncert

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Otec festivalu Pohoda bude odpovídat online čtenářům Topzine.cz