Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Osvědčené nápady pro módní výzdobu balkonů

Balkon, bez ohledu na jeho velikost, je nedílnou součástí domu nebo bytu. Stojí tedy za to se postarat, aby vás svým vzhledem vybízel k tomu, abyste šli ven a užívali si čerstvého vzduchu, nebo aby vás alespoň při pohledu zevnitř neděsil. Dekorativní a nádherné květiny nejsou však všechno. Je velmi důležité, co se nachází na podlaze a co je jakýmsi prodloužením domácí podlahy. Jak stylově vyzdobit balkon?

Jak se starat o balkon?

Na některé balkony se jen stěží vejde sušák na prádlo, což může být velmi nepříjemné, zatímco jiné jsou dostatečně velké, aby se tam snadno vešly malé sedací soupravy na balkon. Nicméně, bez ohledu na jeho velikost, stojí za to zajistit, aby tento malý prostor, který vidíme každý den zevnitř naších domovů a do něhož si můžeme jít na chvíli odpočinout, byl atraktivní, přitažlivý na pohled, prostě příjemný. Jak zajímavým způsobem vyzdobit balkon? Možností existuje překvapivě velmi mnoho, a to i pro malé prostory. Stačí se postarat o podlahu – vhodnou dlažbu nebo koberce na balkon – a přidat pár detailů tak, aby trávení času na balkóně – nebo třeba jen pohled na něj – bylo příjemným estetickým zážitkem. Bez významu není také … pořádek. Balkon by neměl být místem pro ukládání náhradních květináčů, sportovního vybavení nebo nepotřebných pomůcek, které čekají na to, aby byly odneseny do kontejneru. Naopak – i při malé velikosti by měl poskytnout možnost vyjít si ven, nadýchat se čerstvého vzduchu, chvíli si oddechnout. Klíčem k úspěchu je proto pořádek a atraktivní uspořádání balkonu.

Módní balkon – na co nesmíme zapomenout?

Pokud si chcete vytvořit příjemný koutek na balkoně, stojí za to pamatovat na dvě věci: estetiku a pohodlí. Balkon, jako venkovní místo, by měl být snadno udržovatelný v čistotě a přizpůsobený povětrnostním podmínkám. Měli bychom proto pamatovat na vhodné materiály pro nábytek i doplňky. Vyplatí se budovat atmosféru pomocí detailů, které v případě potřeby ukryjeme doma. Vítány jsou různé druhy luceren a textilií, např. přikrývka nebo měkký polštář na balkonovém křesle. Podlaha je také velmi důležitá – chůze po ní by měla být příjemná. Skvělým řešením proto bude koberec na balkon – příjemný pro chodidla a zároveň atraktivní pro oči a velmi snadno udržovatelný v čistotě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Osvědčené nápady pro módní výzdobu balkonů