Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Ostrov Tuvalu či Švýcarsko? Nejbezpečnější místa světa

Redakce

Redakce

20. 4. 2011

Jak by to vypadalo, kdyby vypukla třetí světová válka? Existují v dnešní době  místa, kde se dá před válkou a násilím schovat? Přinášíme seznam šesti míst, která jsou stranou světových konfliktů.

FOTO: Švýcarsko, Gruyeres

Krásná krajina ve Švýcarsku, Gruyeres, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Kanada

Kanaďané jsou početný národ, přesto mají ve světě jen málo nepřátel. Navíc poměrně dlouhá hranice se Spojenými státy zajišťuje v případě potřeby dostatek volného prostoru a možností k útěku. V žebříčku světového míru se Kanada udržuje na vysokých příčkách.

Švýcarsko

Bohatá a soběstačná země leží v údolí obklopeném vysokými výběžky Alp, které zajišťují dostatečné bezpečí, nehledě na to, že Švýcarsko sousedí s mnoha okolními státy. Se svou dlouhou historií neutrality a neangažovaností ve světových konfliktech nabízí celkem bezpečné útočiště.

FOTO: Ostrov Tuvalu

Ostrov Tuvalu, Zdroj: youtube.com

Tuvalu

Izolované uprostřed Mikronésie patří Tuvalu mezi jedno z nejbezpečnějších míst na Zemi. Je to čtvrtá nejmenší země a také stát se třetí nejmenší populací na světě. Existuje jen málo míst, které jsou tak vzdálené od mezinárodních sporů jako právě Tuvalu.

Island

Island nehraničí s žádným státem, je celkem vzdálen od zbytku Evropy a prakticky nemá žádné nepřátele. Kdyby někde ve světě vybouchl konflikt, Island je jedním z nejstabilnějších států a je nepravděpodobné, že by se ocitl v ohnisku konfliktu.

Bhútán

FOTO: kláštery v Bhútánu

Kláštery v Bhútánu, Foto: M. Plašil

Uzamčeni skálami v Himalájském pohoří jsou obyvatelé Bhútánu jedni z nejizolovanějších národů na světě. Bhútán je také nádhernou ukázkou harmonie mezi modernizací a udržováním staré kultury. Víra zde hraje velmi důležitou roli, obyvatelé navíc věří v mírové řešení všech světových konfliktů. Ačkoliv se Bhútán nachází v problematické oblasti, jeho zeměpisná poloha poskytuje dostatečnou ochranu.

Nový Zéland

Nemá hranice s žádným jiným státem, navíc je od ostatních národů poměrně distancován, nemá žádné skutečné nepřátele, funguje zde stabilní demokracie a krajina poskytuje dostatek útočišť, kde se dá schovat. V roce 2010 se země navíc umístila na prvním místě v žebříčku Světového míru.

Nikde však není napsáno, že ani v těchto lokalitách se vám nemůže nic stát. Ať už trávíte svůj čas kdekoliv, chce to vždy kapku toho štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ostrov Tuvalu či Švýcarsko? Nejbezpečnější místa světa