×
TOPZINE.cz

Festival v ulicích Ostravy, divadlo žije i v létě!

FOTO: Moskva-PetuškyNárodní divadlo moravskoslezské přichází v letošním roce s novinkou. Láká učitele do Letní divadelní školy pro pedagogy. Letošní zahajovací ročník se bude konat 30. srpna a pro zájemce je zdarma. 

FOTO: Moskva-Petušky
Bible alkoholiků – i to lze vidět na Festivalu v ulicích Ostravy

Ostravské divadlo oslovilo všechny základní a střední školy v moravskoslezském kraji, aby učitelům nabídlo výjimečnou akci zaměřenou na divadelní svět. V rámci tohoto projektu představí umělečtí šéfové a dramaturgové hlavní projekty jednotlivých souborů Národního divadla moravskoslezského vhodné pro školy. Nebudou chybět oblíbené workshopy, které budou vedeny dramaturgy a pedagogové se tak setkají konkrétně s nově připravovanou dětskou operou Kominíček od Benjamina Brittena nebo známou Její pastorkyní od Gabriely Preissové.

Hlavní manažerka mimořádných projektů divadla Dita Eibenová: „Letní divadelní škola pro pedagogy je ideální příležitostí, jak pedagogy vtáhnout do divadelního dění, představit jim vybrané tituly, nabídnout možnosti, jak s představeními pracovat ve vyučování a současně jak zjistit potřeby pedagogů, znát jejich reflexe a komentáře k práci našeho divadla. Jako hosty přivítáme zástupce Divadelního ústavu Praha, kteří představí, jak lze využít jejich činnost ve školách. Na závěr nabízíme pro zájemce komentovanou prohlídku Divadla Antonína Dvořáka.“

Festival v ulicích

Od čtvrtka 14. do neděle 17. července se koná multižánrový festival Colours of Ostrava a paralelně probíhá také Festival v ulicích, který mohou diváci navštívit zdarma. V rámci této akce se angažuje také Divadlo Jiřího Myrona, které připravilo pro diváky inscenaci MOSKVA-PETUŠKY.

Pozvánka na novou sezónu

Divadlo Antonína Dvořáka připravuje pro své publikum slavnostní galavečer s výběrovým předkrmem začínající sezóny. Těšit se můžete již 4. září v 18.30 a vstupenky jsou již v prodeji. A koho uvidíte? Markétu Pospíšilovou, Agnieszku Bochenel-Osieckou, Hanu Fialovou, Jiřího Sedláčka, Vladimíra Poláka, Oľgu Bezačinskou, Nicole Proksch, Roberta Jindru, Romana Haroka, Luciana Mastra, Lukáše Lepolda, Olgu Borisovou-Pračikovou, Tomáše Jirmana, Evu Dřízgovou-Jiruškovou, WeiLong Taa a mnohé další.

Festival v ulicích

15.17. července Ostrava

Letní divadelní škola pro pedagogy

30. srpna od 9 do 17 hodin Divadlo Jiřího Myrona

Galavečer v rámci zahájení divadelní sezóny

4. září od 18.30 hodin Divadlo Antonína DvořákaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..