Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Oslňuje nás nejen na molech, ale i ve filmu – MÓDA

Redakce

Redakce

14. 4. 2010

fashion-in-filmPředstavte si, že je sobotní deštivé dopoledne, nemusíte nikam spěchat, jste zachumlaná do peřin a v ruce máte obří hrnek horkého čaje. Co může být lepšího, než si pustit  film a nechat se unést báječnou podívanou. Abychom vám usnadnili výběr, připravili jsme seznam těch nejlepších kousků s módou v hlavní roli.

Zdroj:threadforthought.net

Zdroj: threadforthought.net

Klasika nade vše…

Gone with the wind (Jih proti severu) se objevil na plátnech roku 1939. Vypráví životní příběh Scarlett O’Harové odehrávající se za občanské války, v letech 1861 až 1865. Kostýmy, které vytvořil Walter Plunkett, jsou přímo dechberoucí a nejen kvůli nim stojí za to se na film podívat. Zajímavostí je, že celý 283 minuty dlouhý film byl vybarvován ručně, a právě proto jsou barvy tak syté.

Funny face (Usměvavá tvář) je romantickou komedií z roku 1957. V hlavní roli se můžeme kochat překrásnou Audrey Hepburn. Všechny kostýmy pro ni navrhoval sám Hubert de Givenchy, jehož múzou se herečka na dlouhá léta stala.

Zdroj:impawards.com,blog.allanellenberger.com

Zdroj: impawards.com,blog.allanellenberger.com

Breakfast at Tiffany’s (Snídaně u Tiffanyho) – dnes již kultovní film milovníků módy. Postavu bezstarostné Holly Golightlyové ztvárnila opět Audrey, návrhy oděvů převzal znovu pán Givenchy ve spolupráci s Edith Head. Příběh natočený v roce 1961 dle knižní předlohy Trumana Capoteho získal dva Oscary.

Z novějšího soudku

The Devil Wears Prada (Ďábel nosí Pradu) se stal jedním z nejoblíbenějších snímků roku 2006. Pojednává o krutosti a komplikovanosti módního průmyslu. Je zčásti založen na zkušenostech autorky stejnojmenné knižní předlohy. Celou garderóbu sestavovala jedna z nejznámějších stylistek světa Patricia Field.

Režisérkou a scénáristkou snímku Marie Antoinette (Marie Antoinette)  je Sofia Coppola. Skandální žena Ludvíka XVI. je v tomto filmu ztvárněna velmi lidsky a její šatník vytvořený Milenou Canonero je naprosto přepychový. Jak hudba, tak i celá atmosféra ma punkový nádech a to vše dodává filmu ten správný říz.

Zdroj:a4.vox.com, dvdedice.cz

Zdroj: a4.vox.com, dvdedice.cz

Sex and the City (Sex ve městě) vznikl, když se po skončení velmi oblíbeného seriálu tvůrci rozhodli natočit stejnojmenný celovečerní film. Ten sklidil obrovský úspěch a v létě se očekává další pokračování. Kouzlo celého snímku spočívá v tom, že se jedná o více než dvouhodinovou módní přehlídku, která má i smysluplný děj. Osobitost všemu dodala již výše zmiňovaná Patricia Field.

Valentino: The Last Emperor. Valentino Garavani se nechal celý rok 2007 natáčet při tvorbě své retrospektivní kolekce, kterou oslavil čtyřicet pět let své tvorby. Dokumentaristé procestovali s géniem Paříž, Řím, Benátky a natočili zrod oděvu od nákresu až po představení na molu.

Díky filmu The September Issue nám v roce 2009 režisér R. J. Cutler umožnil nahlédnout do tajuplného království Anny Wintour a přesněji amerického vydavatelství Vogue. Máme  tak jedinečnou možnost sledovat, jak vznikalo nejtlustší záříjové vydání v dějinách tohoto časopisu. Film je bohužel k zhlédnutí pouze v anglickém jazyce, ale ta námaha za to stojí.

Zdroj:hipgirlie.com, firstshowing.net

Zdroj: hipgirlie.com, firstshowing.net

Confessions of a Shopaholic (Báječný svět shopaholiků) hlásá, že nikdo není dokonalý, ale být natolik závislý na nakupování se již považuje za nemoc. Právě tento neduh máme možnost pozorovat a s ním i neuvěřitelně smělé kreace Patricie Field. Velmi vtipná, chvílemi až absurdní komedie vás určitě pobaví.

Coco avant Chanel (Coco Chanel).  Zda režisérka Anne Fontaine správně vystihla povahu Gabrielle Chanel, je velmi spekulativní. Jaká doopravdy byla tato obdivuhodná žena se již nedozvíme, zanechala ale po sobě obrovský odkaz a s filmem můžeme sledovat její kariérní růst.

Zdroj:radiobonton.cz, cablecarcouture.com

Zdroj:radiobonton.cz, cablecarcouture.com

Filmů, kde se klade velký důraz na kostýmy, je mnoho. Pokud jste již zhlédli všechny vyjmenované, můžete se mrknout na díla Alfreda Hitchcocka a všechny snímky s Audrey Hepburn. Fandíte-li něčemu novodobějšímu, tak se můžete inspirovat seriálem Gossip Girl (Superdrbna), do kterého se doslova zamilovaly celé Spojené státy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oslňuje nás nejen na molech, ale i ve filmu – MÓDA