Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Oslnivý vůz či oprýskaná popelnice? Rozhoduje autokosmetika

Když si pořizujete auto, nekupujete si jen nezbytný prostředek k dopravě nákupu z obchodu či dětí ze školy, ale stroj, kterým se můžete blýsknout, ať už cestujete kamkoliv. Oslnivý vzhled vozu však udržíte jen řádnou péčí pomocí kvalitní autokosmetiky. Co by nemělo chybět ve vaší výbavě?

Co patří do autokosmetiky?

Mít pěkné auto neznamená jen to, že musíte mít v garáži poslední model od nejdražší značky. Na druhou stranu, i sebevětšímu fáru může zkazit dojem zanedbaná fasáda. V základní výbavě autokosmetiky by jistě neměly chybět speciální mycí prostředky. Dále byste měli investovat také do ochranných prostředků, a to jak k ošetření exteriéru, tak k ošetření interiéru. Takové služby vašemu vozu poskytne autokosmetika SONAX, což je značka, která je symbolem kvalitní péče o automobil po celém světě.

Autokosmetika SONAX k péči o interiér

Pečlivá péče o interiér vozu je podmínkou k tomu, abyste se ve vašem autě cítili dobře. Při výběru čistících prostředků dbejte na to, jaký materiál se uvnitř vašeho vozu nachází. Pro čištění kožených sedaček si pořiďte například pěnu na čištění kůže SONAX, kterou můžete doplnit ochrannou péčí o kůži SONAX. Na odstranění nečistot z koberců, čalouněných sedaček, látkových potahů, stropu i vnitřních plastů je ideální čistič interiéru SONAX.

Autokosmetika SONAX k péči o karoserii

Umýt auto zvenčí je občas potřeba. A to nejen proto, aby dobře vypadalo, ale aby usazené nečistoty zbytečně nepoškodily karoserii. Nezapomínejte tedy na ani na místa, která nejsou na první pohled vidět. K tomuto účelu si pořiďte kvalitní autošampon, například SONAX Xtreme šampon 2 v 1, kterým umyjete jak lakovanou plochu, tak i plastové plochy, pryž a skla.

Pokud se nemůžete zbavit určitého typu nečistot, vyzkoušejte například odstraňovač asfaltu, odstraňovač pryskyřice či odstraňovač zbytků hmyzu SONAX. Nedílnou součástí péče o karoserii vozu je její navoskování, které autu nejen dodá lepší lesk, ale také ochrání lak před poškozením.

Tvrdý karnaubský vosk SONAX

Pokud si na vzhled svého auta opravdu potrpíte a chcete jeho karoserii dopřát exkluzivní péči, pořiďte si tvrdý karnaubský vosk SONAX. Jedná se o luxusní produkt vyrobený ze 100% z čistého Grade One karnaubského vosku, přičemž výrobek neobsahuje žádné přidané brusné prostředky. Jedná se o nejtvrdší přírodní vosk na světě, jehož obzvlášť hustá struktura poskytne vašemu vozu nepropustnou UV-ochranu a ochrání jej před všemožnými nepříznivými vlivy zvenčí. Váš vůz se vám za to odvděčí brilantní barvou a oslnivým leskem.

Kromě dlouhodobého účinku je výhodou karnaubského vosku, že při aplikaci nezanechává šmouhy a zbytky prášku, ale ani nezašpiní nelakované plastové díly auta. Pro ještě vyšší lesk a intenzitu barvy laku, ale i k překrytí menších škrábanců se vám bude hodit SONAX barevná leštěnka NanoPro, rovněž vyrobená z karnaubského vosku, ke které je dodávaná i opravná vosková tužka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Oslnivý vůz či oprýskaná popelnice? Rozhoduje autokosmetika