Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Oslavy 60. výročí MDP se blíží. Pan Kaplan má třídu rád se představí v živém přenosu

Dvě pražské scény Divadlo ABC a Rokoko zanedlouho oslaví svou již šedesátou sezonu. Pro své diváky chystají živý přenos oblíbené inscenace Pan Kaplan má třídu rád, koncerty a výstavy.

FOTO: Oldřich Vízner

Oldřich Vízner v inscenaci Pan Kaplan má třídu rád Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Už 7. května 2011 se budete moci přijít podívat na oslavy, které budou probíhat od desáté hodiny ranní až do půlnoci v pasáži U Nováků a Rokoko. V divadelní sezoně 1950/1951 se poprvé otevřely divadelní brány Městských divadel pražských a právě 7. května oblíbené scény připomenou, co všechno se za celou dobu své existence na těchto prknech urodilo.

Vše odstartuje výstava s výstižným názvem Procházka historií – 60 sezon Městských divadel pražských. Volně přístupná bude všem zájemcům až do večera. Najdete ji ve dvoraně vedle pokladny Divadla ABC. V Rokoku bude ve stejnou dobu probíhat výstava Proměny programů k inscenacím MDP.

Prohlídka zákulisí s herci divadel ABC a Rokoko

Chcete zažít prohlídku divadla, kterou vás budou provázet samotní herci? Tak si nenechte ujít Divadelní labyrint – prohlídku zákulisí obou oslavujících divadel. Oblíbení hrdinové návštěvníky zavedou tam, kam se běžný divák nedostane. Možná poodhalí i tajemství – například kde se skrývá nápověda, jak se stahuje opona nebo kudy chodí herci do divadla. Pro děti bude připraven kreativní workshop v pasáži Rokoko s názvem Dětské hrátky.

Od 11 do 16 hodin účastníkům výstavu zpříjemní i hudební vystoupení skupin spřízněných s Městskými divadly pražskými – přímo ve dvoraně v pasáži U Nováků si budete moci připomenout písničky z muzikálu Šakalí léta, připraven je recitál Jitky Smutné & Terezy Nekudové & Lukáše Buriana a recitál Veroniky Gajerové & Jiřího Janoucha. Nebude chybět ani Orchestr Karla Vlacha. Na pódiu se také vystřídají herci divadel ABC a Rokoko, kteří vás budou oslavami provázet. Od 15:00 hodin si můžete poslechnout Vlado Urlich Quartet.

FOTO: Prolomit vlny

V divácky úspěšné inscenaci Prolomit vlny se objevuje i Lucie Pernetová

V 17:00 hodin začne v Divadle Rokoko představení Prolomit vlny a v sesterském ABC jedna z nejnavštěvovanějších inscenací Pan Kaplan má třídu rád. Ta je vyprodaná vždy během několika hodin, a proto jsou diváci zváni do pasáže U Nováků na první živý přenos tohoto představení u nás.

Nezapomeňte si tedy do svých diářů zapsat datum 7. května 2011, kdy jsou dveře Městských divadel pražských otevřeny pro každého.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oslavy 60. výročí MDP se blíží. Pan Kaplan má třídu rád se představí v živém přenosu