Menu
TOPZINE.cz
Koncerty a turné v ČR

Oslavte Vánoce s Čechomorem a Ewou Farnou

Redakce

Redakce

19. 11. 2010

FOTO: Tisková konference ČechomorNotoricky známá hudební skupina Čechomor se vydává na předvánoční tour, tentokrát společně s Ewou Farnou a smyčcovým kvartetem Gadrew Way. Zahajovat bude v Opavě 5. prosince 2010 a do Vánoc  navštíví pětici dalších měst.

FOTO: Tisková konference Čechomor

Různé žánry by měly přilákat široké spektrum posluchačů, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Čechomor již počtvrté vystoupí v rámci Kooperativa Tour s mottem Podpořte s námi pomocné tlapky. Výtěžek z prodeje propagačních materiálů a zpráv DMS opět poputuje na výcvik asistenčních psů pro tělesně postižené občany. Součástí koncertů bude i krátký film dokumentující výchovu a výcvik těchto psů. Předání výtěžku proběhne na posledním koncertě v pražském Národním divadle 18. prosince.

Hostem celého turné bude Ewa Farna, která příští rok oslaví své osmnácté narozeniny. S Čechomorem spolupracovala již na jednom CD z kolekce Pověstí a písní českých, moravských a slezských hradů a zámků. Nově byly vydány všechny tři díly v jednom balení, příjemný to vánoční dárek pro příznivce tajemných příběhů. Kromě Ewy vypráví také Barbora Hrzánová, Miroslav Vladyka a zpěvák Radek Pastrňák z kapely Buty. Jedná se o příjemný poslech známých hlasů, proložený hudebními ztvárněními z rukou Čechomoru.

FOTO: Čechomor a Ewa Farna, Hrady a zámky

Obsazení Ewy do role vypravěčky byla dobrá volba. Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Dalším z hostů předvánočního turné bude dámské smyčcové kvarteto Gadrew Way, orientující se především na tradiční hudbu různých zemí. Kromě francouzských šansonů či španělských rytmů zazní také muzika finská či židovská. Dívky hrají v klasickém hudebním složení – dvoje housle, viola a cello.

Kde a kdy Čechomor zahraje

5. 12. Opava

6. 12. Ostrava

7. 12. Svitavy

8. 12. Zlín

18. 12. Praha

19. 12. Brno

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oslavte Vánoce s Čechomorem a Ewou Farnou