Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Oslavte Mezinárodní den hor výstupem na nejvyšší horu Česka Sněžku

Redakce

Redakce

9. 12. 2011

FOTO: Krkonoše - SněžkaU příležitosti svátku Mezinárodního dne hor se koná o víkendu několikátý ročník výstupu na vrchol Sněžky. Neseďte doma a vydejte se s pracovníky Českého spolku horských průvodců vzhůru na nejvyšší vrchol ČR.

FOTO: Krkonoše - Sněžka

Sněžka, nejvyšší hora Krkonoš, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Mezinárodní den hor byl vyhlášen z iniciativy organizace pro zemědělství a výživu valným shromážděním OSN dne 20. prosince 2002. Následující rok se 11. prosinec stal historicky prvním Mezinárodním dnem hor.

Smyslem a cílem svátku je zejména podpora trvale udržitelného rozvoje horských oblastí a upozornění na možnosti i omezení při jejich využívání. Každým rokem se mírně mění zaměření dne hor. První ročník si za své nosné téma zvolil hory jako nejdůležitější zásobárnu pitné vody, jiné se soustředily na biologické rozmanitosti nebo na hrozbu klimatických změn.

Program víkendového výstupu na Sněžku

Sraz účastníků je v pátek 9. prosince v 18:30 v Peci pod Sněžkou u informačního centra Veselý výlet. Poté se všichni společně přesunou na horskou boudu Na Výsluní v Modrém dole, kde budou ubytováni a je pro ně připraven společenský večer.

Sněžka

Výstup na Sněžku bude zahájen v sobotu v 10:00. Pro zájemce, kteří dorazí až v sobotu, je sraz u chaty již v 9:30. Trasa výstupu bude zvolena v závislosti na aktuálních podmínkách. Po dosažení vrcholu se ze Sněžky bude sestupovat přes Luční boudu a Výrovku na horskou boudu Nová Klínovka, kde proběhne oslava Mezinárodního dne hor se slavnostní večeří.

Během tohoto týdne nám v Krkonoších pořádně nasněžilo, proto si určitě nezapomeňte přibalit teplé oblečení a dle počasí a sněhových podmínek také vybavení pro pohyb v horách, sněžnice či trekové hole. Pokud vás nápad výstupu na Sněžku nadchl a chcete se akce zúčastnit, další informace se dozvíte na sociální síti a od kontaktních osob.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oslavte Mezinárodní den hor výstupem na nejvyšší horu Česka Sněžku