Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Oscar 2012: Filmové ceny chystají další ročník a mění pravidla

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

20. 6. 2011

Akademie, jež uděluje nejprestižnější filmové ocenění – sošku Oscara –, pozměnila po dvou letech znovu svá pravidla a znovu pro hlavní kategorii Nejlepší film.

FOTO: Oscar

Těžítko, po kterém filmoví tvůrci tak touží, Zdroj: youtube.com

Jako by se filmoví akademici posledních pár let nemohli rozhodnout. V minulosti měli členové Akademie každým rokem pocit, že si jejich obdiv zaslouží více než jen pětice filmů. A tak v roce 2009 zvýšili počet nominovaných na cenu v kategorii Nejlepší film z pěti na deset.

Ani s novým systémem však nebyli spokojeni, a po dvou ročnících se rozhodli zvolit zlatou střední cestu. Od příštího roku tak budou platit nová pravidla, která říkají, že na Oscara o Nejlepší film může být nominováno pět až deset filmů.

OBR: Oscars

Kdo převezme moderátorské žezlo pro příští rok, se zatím neví, Zdroj: youtube.com

Důvod objasnil za Akademii její výkonný ředitel, odcházející do penze, Bruce Davis: „Nominace na Nejlepší film by měly být označením výjimečných zásluh. Pokud je zde jenom osm filmů, které si v daném roce takovou poctu opravdu zaslouží, neměli bychom cítit povinnost ono číslo doplňovat.“

Nominace pro ten následující, 84. ročník Oscarů budou oznámeny 24. ledna 2012. Samotný ceremoniál se odehraje o necelý měsíc později, 26. února, opět v hollywoodském Kodak Theater.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oscar 2012: Filmové ceny chystají další ročník a mění pravidla