×
TOPZINE.cz

Orlando Bloom se chce vrátit k postavě Legolase. Zbude na něj v Hobitovi místo?

legolas-1Po úspěchu, jaký sklidila trilogie Pán prstenů, se není čemu divit, že všichni chtějí být u toho, když se natáčí jeho prequel  Hobit. Jedním ze snílků je i Orlando Bloom, představitel sličného elfa Legolase.

Legolas
Legolas

Ačkoli se v knize (Hobit), která je předlohou nově vznikajícímu filmu, postava elfa Legolase neobjevuje, jeho představitel Orlando Bloom kontaktoval režiséra a producenta Petera Jacksona s tím, že by mu bylo ctí, kdyby se tato elegantní postava z Pána Prstenů objevila na plátně znovu.

Své přání prozradil herec reportérům MTV na Filmovém festivalu Sundance 2010. Dodal přitom, že svému známému z natáčení L.O.T.R.a poslal email se svým návrhem, ale Jackson mu prý odpověděl pouze: „Dobrá, uvidíme.“

Ačkoliv jeho účinkování v Hobitovi nevypadá moc pravděpodobně, Bloom se i tak ke vznikajícímu projektu vyjadřuje velmi kladně. Konkrétně k jeho režisérovi, Guillermovi del Toro: „Jsem Guillermův veliký fanoušek. Očividně se předlohy chopí po svém, ale nepochybuji, že to nebude skvělé. Jsem z tohohle filmu naprosto nadšený!“

OBR: Speciál k filmu Hobit

Už teď je ale jisté, že na plátna kin se s Hobitem vrátí tři hvězdy Pána prstenů: Ian McKellen, Hugo Weaving a Kate Blanchett. Jejich postavy (Gandalf, Elrond a Galadriel) se vyskytují i v knize, takže tady tvůrci Hobita nemuseli vůbec váhat.

Ve filmu se opět vrátíme na lokace známé z Pána prstenů. Dokonce i děj samotného Hobita bude mírně zasahovat do trilogie, vysvětlovat některé detaily a rozšiřovat souvislosti. Očekávanou situací je například ta, kdy Bílá rada vyhnala Saurona z Temného hvozdu.

Ve výsledku bude Hobit rozdělen do dvou částí, přičemž druhá půjde do kin o rok později. Ovšem který rok to bude, to se ještě neví. Datum první premiéry se neustále přesouvá. Nyní je stanoveno na rok 2011, ale nic není jisté.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..