Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Orlando Bloom se chce vrátit k postavě Legolase. Zbude na něj v Hobitovi místo?

Po úspěchu, jaký sklidila trilogie Pán prstenů, se není čemu divit, že všichni chtějí být u toho, když se natáčí jeho prequel  Hobit. Jedním ze snílků je i Orlando Bloom, představitel sličného elfa Legolase.

Ačkoli se v knize (Hobit), která je předlohou nově vznikajícímu filmu, postava elfa Legolase neobjevuje, jeho představitel Orlando Bloom kontaktoval režiséra a producenta Petera Jacksona s tím, že by mu bylo ctí, kdyby se tato elegantní postava z Pána Prstenů objevila na plátně znovu.

Své přání prozradil herec reportérům MTV na Filmovém festivalu Sundance 2010. Dodal přitom, že svému známému z natáčení L.O.T.R.a poslal email se svým návrhem, ale Jackson mu prý odpověděl pouze: „Dobrá, uvidíme.“

Ačkoliv jeho účinkování v Hobitovi nevypadá moc pravděpodobně, Bloom se i tak ke vznikajícímu projektu vyjadřuje velmi kladně. Konkrétně k jeho režisérovi, Guillermovi del Toro: „Jsem Guillermův veliký fanoušek. Očividně se předlohy chopí po svém, ale nepochybuji, že to nebude skvělé. Jsem z tohohle filmu naprosto nadšený!“

 

Už teď je ale jisté, že na plátna kin se s Hobitem vrátí tři hvězdy Pána prstenů: Ian McKellen, Hugo Weaving a Kate Blanchett. Jejich postavy (Gandalf, Elrond a Galadriel) se vyskytují i v knize, takže tady tvůrci Hobita nemuseli vůbec váhat.

Ve filmu se opět vrátíme na lokace známé z Pána prstenů. Dokonce i děj samotného Hobita bude mírně zasahovat do trilogie, vysvětlovat některé detaily a rozšiřovat souvislosti. Očekávanou situací je například ta, kdy Bílá rada vyhnala Saurona z Temného hvozdu.

Ve výsledku bude Hobit rozdělen do dvou částí, přičemž druhá půjde do kin o rok později. Ovšem který rok to bude, to se ještě neví. Datum první premiéry se neustále přesouvá. Nyní je stanoveno na rok 2011, ale nic není jisté.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Orlando Bloom se chce vrátit k postavě Legolase. Zbude na něj v Hobitovi místo?