Menu
TOPZINE.cz
Hudba

ORKA zahrají v Akropoli na nástroje vyrobené z mořem vyplaveného odpadu

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

12. 5. 2011

V rámci série United Islands Reloaded má pražské publikum možnost poslechnout si nejzajímavější kapely, které na festivalu United Islands vystoupily v minulých letech. Tentokrát se fanoušci mohou těšit na kapelu ORKA, která se v Praze představila v roce 2009. Koncert proběhne 14. května v Paláci Akropolis.

Foto: ORKA

Kapela ORKA představí v Akropoli své poslední album Oro, Zdroj: unitedislands.cz

Kapela ORKA vznikla v roce 2005 na Faerských ostrovech. Členové kapely trávili léto na malé farmě, kde si vyráběli nástroje z věcí, které vyplavilo moře, a z nepoužívaných nástrojů na farmě. Svou hudbu tak hrají na nástroje vyrobené z barelů, cirkulárky nebo kůlů z plotu.

Tento objev severské alternativní scény na sebe upozornil v roce 2007 svým turné k debutovému albu. Na základě této evropské šňůry dostala kapela v roce 2008 nabídku na týdenní účinkování na Trans Musicale společně s Yannem Tiersenem. V Praze se ORKA na United Islands of Prague 2009 stala jednou z hvězd festivalu.

ORKA v Praze představí nové album Oro

„Orka patří mezi nejpozoruhodnější objevy United Islands. Na kapelu, která hraje na kombinaci vlastních, industriálních hudebních nástrojů nás nasměroval Yann Tiersen díky pozvání na jejich společné vystoupení na Les Trans před 3 lety. Orka za barely, bruskami a dalšími nečekanými hudebními nástroji jsme viděli s jedinečným zpěvákem, který nemohl být v roce 2009 na United Islands, ale teď se do kapely vrátil. V sobotu je v Paláci Akropolis, na co se těšit!“ dodává organizátor festivalu David Gaydečka.

Na svém koncertě, který proběhne v sobotu 14. květnaPaláci Akropolis, představí ORKA své poslední album Oro. Společně s nimi vystoupí také projekt MRC Riddims, pod kterým se skrývá producentské a dyjské duo Oktopus a Merk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ORKA zahrají v Akropoli na nástroje vyrobené z mořem vyplaveného odpadu