Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Orgasmus jako umění, literatura a erotika. Tyhle dámy si četbu umí užít

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

12. 5. 2013

Dámy, dokáže vás oblíbená kniha přivést k čtenářskému orgasmu? Tyto slečny ano; nebo to tak aspoň vypadá. Projekt Hysterical Literature ukazuje, co se stane, když se četba spojí s erotickým drážděním.

video
play-sharp-fill

Americký fotograf Clayton Cubitt se rozhodl udělat z porna umění. Několik krásných žen usadil ke stolu před černým pozadím s jejich oblíbenou knihou. Jejich úkolem bylo nahlas předčítat, zatímco se je pomocník skrytý pod stolem snažil vibrátorem přivést k orgasmu. To vše samozřejmě natáčel na kameru.

„V sexu si nejvíc užívám věci, které se nedají předvídat a jsou pro mě úplně nové,“ říká Stoya, jedna z účastnic projektu. „A tohle nové rozhodně bylo: snaha číst nahlas a zachovat klid, a přitom se nechat sexuálně dráždit. Kamera tomu navíc dodala nádech exhibicionismu, což mám také v oblibě.“

Pravda je, že nic podobného v běžné pornografii rozhodně nenajdete. Lze tedy z orgasmu udělat umění? Clayton Cubbit je přesvědčen, že ano: nabízí totiž kontrast mezi tělem a duší, mezi kulturou a sexualitou. Všechna pořízená videa si můžete prohlédnout na jeho oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Orgasmus jako umění, literatura a erotika. Tyhle dámy si četbu umí užít