Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Orbitální versus rotační leštičky na auto: v čem se od sebe liší a co mají společné

Máte ve svém moto arzenálu leštičku na auto? Pokud patříte k milovníkům automobilů a svému miláčkovi na čtyřech kolech poskytujete neustálou péči, rozhodně vám není pojem leštička na auto cizí. Ale víte, jak se od sebe liší orbitální a rotační leštička? Přinášíme vám jejich porovnání a největší výhody, co oba druhy leštiček mají. Díky tomu budete vědět, po které z nich sáhnout a s jakou dosáhnete nejlepších výsledků.

Orbitální leštička na auto

Orbitální leštička na auto je vhodná i pro začátečníka, protože riziko toho, že byste s ní lak poškodili, je opravdu minimální. Její pojmenování totiž bylo odvozeno od pohybu, co vykonává. Orbitální pohyb je plynulý a leštění je účinné, i když někdy může být trochu zdlouhavé. Orbitální leštičky totiž nemají takový výkon jako leštičky rotační a jsou i poměrně hlučné, proto jsou protihluková sluchátka při práci s nimi nutností.

Rotační leštička na auto

Rotační leštička oproti té orbitální vykonává pohyb pouze jedním směrem. Přestože má oproti té orbitální tišší chod a není nutné mít při práci s ní na uších sluchátka, práce s ní může být obtížnější. Abyste dosáhli perfektního doleštění pouze s rotační leštičkou, je nutné mít určité zkušenosti, protože zamezit vzniku hologramů je téměř nemožné.

Jakou leštičku si pořídit?

Jaké je tedy řešení? K profesionálnímu použití se využívají oba typy leštiček a není tedy nad čím přemýšlet. Pokud budete leštičku používat pouze jako součást svého hobby, vsaďte na tu orbitální. Je totiž stejně skvělá jako tekuté stěrače. Snadno se s ní pracuje a s její pomocí dosáhnete skvělých výsledků.

Věnujte se péči o svůj vůz s láskou a používejte k tomu prvotřídní nástroje díky nimž dosáhnete dokonalých výsledků jako od profesionála.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Orbitální versus rotační leštičky na auto: v čem se od sebe liší a co mají společné