×
TOPZINE.cz

Orbital zazáří na Planet Festivalu 2009

Organizátoři Planet Festivalu, který se uskuteční 5. a 6. června na letišti aeroklubu Tábor odhalují první zahraniční účinkující. První oznámenou hvězdou je Orbital.

Orbital je elektronické duo bratrů Phila a Paula Hartnollových, kteří se na scénu vrátili po pětileté pauze. Jsou považování za jednu z nejvlivnějším skupin v historii taneční hudby. Mezi jejich nejznámější hity patří skladby Chime, Choice, Satan Spawn, Nothing Left, Halcyon a Belfast.

Během pěti let, kdy bratři působili zvlášť vydali sólová alba. Phil Hartnoll  působil pod názvem Long Range  společně s Nickem Smithem, se kterým natočil desku Madness And Me. Paul Hartnoll vydal album The Ideal Condition.

Na loňském ročníku Planet Festivalu vystoupili například britská skupina Kosheen se zpěvačkou Sian Evansovou, americká punková kapela Bad Religion a německá neopunková skupina Beatsteaks.

Planet Festival navazuje na festivaly Go Planet Roxy z roku 2003 a Love Planet z roku 2005. Na táborském letišti tehdy vystoupily hvězdy jako Marilyn Manson, Nick Cave nebo Skinny Puppy. Nyní se pořadatelé snaží obnovit slavné jméno festivalu a oprášit návštěvnický rekord 20 000 lidí.

Předprodej vstupenek probíhá v sítích Ticketpro a Ticketportal za 690 Kč + poplatky. Od 1. dubna do 4. června budou lístky k dostání za 890 Kč (+ poplatky). Vstup přímo na místě vyjde na 1 100 Kč.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..