Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Opravdu muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách?

Jitka Libigerová

Jitka Libigerová

3. 11. 2010

To, že jsou ženy i muži rozdílní, není žádná novinka – jejich chování, myšlenky, postoje, životní touhy a cíle. Nejen díky tomu se manželé Allan a Barbara Peasovi rozhodli procestovat celý svět, aby nasbírali co nejvíce zajímavostí a poznatků z oboru psychologie, sociologie, evoluční biologie a rovněž i informace z oboru výzkumu mozku. Výsledkem je tato knihu – Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Začtěte se do ní a zaručuji vám, že se dozvíte, jak zřejmě uvažuje vaše drahá polovička, a ještě se u toho ze srdce pobavíte.

 

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

V knize se dozvíte nejen o tom, jak správně naslouchat tomu druhému, o myšlenkách, emocích, mluvení, ale i o manželství, manželské krizi, lásce, romantice, o cestě k odlišné budoucnosti, vzájemné chemii a v neposlední řadě i o sexu. Jak jej vnímají ženy a jaké jsou potřeby muže? Když muž řeší nějaký problém, potřebuje sex pro své vlastní uvolnění. Naopak žena má v hlavě neustále onen problém a na nic jiného se nemůže soustředit, dokud ho nevyřeší.

V knize se dále dočtete, proč ženy rády tolik mluví, proč neumí parkovat, proč rády hovoří o svých problémech a trápeních. Proč muži milují erotické fotografie, zatímco ženy nikoliv? Proč muži chtějí sex a ženy lásku???

Allan Pease je známý jako celosvětově proslulý odborník na neverbální komunikaci. Napsal řadu bestsellerů, cestuje po celém světě a přednáší o komunikaci. Jeho kniha Body Language (Řeč těla) byla přeložena do třiceti dvou jazyků a prodalo se jí více než čtyři miliony výtisků.

Barbara Peasová pracuje jako výkonná ředitelka instituce Pease Training International, jež produkuje videonahrávky a organizuje kurzy a semináře po celém světě. Podobně jako její muž je autorkou mezinárodního bestselleru Memory Language (Řeč paměti).

Jak najdeme toho pravého?

Po etapě milostného poblouznění přichází období vzájemné oddanosti. Jakmile toto období vyprchá, uvidíme na tom druhém chyby, které nám dříve nevadily, nebo nám přišly roztomilé. Co je tedy při takovém hledání důležité? Aby dva lidé měli společné zájmy, protože ty mají dlouhodobou perspektivu. Stejně tak dokážete pokračovat ve vašem vztahu, pokud je založen na vzájemném přátelství a toleranci.

Opravdu se protiklady přitahují?

Vědecké studie přišly na to, že lidé s podobnými zájmy, hodnotami, postoji a vnímáním se přitahují. K takovým lidem velice rychle přilneme a máme velkou šanci pro dlouhodobý vztah. Avšak aby byl vztah dvou lidí zajímavý, je lepší, když jsou i malinko rozdílní. Například tichý a klidný muž je přitahován otevřenou a společenskou ženou, a naopak úzkostlivá žena vyhledává uvolněného klidného muže.

Zdroj: obálka knihy

I fyzické protiklady se přitahují?

Opět podle nesčetných výzkumů dáváme přednost na opačném pohlaví fyzickým rysům, jež jsou odlišné od těch našich. Muži volí jemné ženy s postavou plnou křivek na místech, kde oni sami jsou pevní a ploší. Mužům se líbí ženy s širokými boky, úzkým pasem, dlouhýma nohama a oblým hrudníkem. Mají rádi malou bradu a nos a ploché břicho.

Naopak ženám se líbí široká ramena, užší boky, vypracované nohy a paže, výraznější brada a větší nos. Samozřejmě v obou případech existují i výjimky.

Víte, proč mají muži „pivní“ břicha a ženy naopak široké boky?

Tuky se nám ukládají na těle takovým způsobem, aby nenarušily činnost životně důležitých orgánů. Okolo srdce, mozku či genitálií nebývá skoro žádný tuk. U žen jsou důležité ještě vaječníky. Proto se ženám neukládá tuk v oblasti břicha. U mužů je to jiné, ti mají „pivní“ břicha“ a tuk i na zádech. Zato mají štíhlé nohy, zatímco ženám se tuk ukládá na stehnech, bocích, zadku a nadloktí.

Co očekáváme od dlouhodobého vztahu?

 

Co očekávají ženy:

1.      Osobnost

2.      Smysl pro humor

3.      Citlivost

4.      Inteligenci

5.      Pěkné tělo

Zdroj: Martin Koubek, Topzine.cz

Co očekávají muži:

1.      Osobnost

2.      Pěknou tvář

3.      Inteligenci

4.      Smysl pro humor

5.      Pěkné tělo

Jak spolehlivě uspokojit ženu:

Pečovat, chválit, hýčkat, pochutnávat si na jídle, které uvařila, masírovat, opravovat věci v domácnosti, vciťovat se, pět serenády, lichotit, podporovat, sytit, uklidňovat, svádět, mít smysl pro humor, usmiřovat se, povzbuzovat, hladit, utěšovat, objímat, ignorovat přebytečný tuk, mazlit se, vzrušovat, chránit, telefonovat, předvídat, chovat se vlídně, třít se nosem, odpouštět, bavit, chovat se šarmantně, dobývat, prokazovat laskavosti, uchvacovat, doprovázet, důvěřovat, bránit, oblékat, vychloubat se, uctívat, rozmazlovat, být ochoten pro ni zemřít, škádlit, uspokojovat, tisknout, projevovat oddanost, zbožňovat.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Jak spolehlivě uspokojit muže:

Přijít nahá. “

Kniha je psána humornou čtivou formou. Dozvíme se z ní mnohé o chování toho druhého pohlaví a snad by nám pak měla pomoci usnadnit pochopení naší drahé polovičky. Kniha je rozdělena na několik kapitol, přehledná, srozumitelná. Zpestřete si večery předčítáním z ní a neupadejte do všedního stereotypu. Mnoho lásky!

Název: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Z anglického originálu: Why Men Don´t Listen and Women Can´t Read Maps

Autoři: Allan a Barbara Peasovi

Přeložila: Marta Rottová

Počet stran: 317

Vazba: brožovaná

Rok vydání: 2003 (v orig. v roce 1998)

Redaktorka: Hana Loupová

Vydalo: nakladatelství Jiří Alman v Brně

Doporučená cena: 258,- Kč

Hodnocení: *** 93%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Opravdu muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách?