Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Odložte růžové brýle, ať může přijít opravdová láska

Irena Siudová

Irena Siudová

10. 3. 2011

Potkali jste někoho, kdo vám rozproudí krev v těle, srdce vám buší o sto šest a vy se doslova vznášíte v oblacích? Všechno kolem vám připadá nádherné. Nerozhodí vás ani mračící se prodavačka v supermarketu, ani ten protivný soused od vedle. Prostě s vámi cloumá láska s velkým L.

Když máme růžové brýle, myslíme si, že tak vypadá opravdová láska, Zdroj: Sxc.hu

Taky to znáte? Cítíte, že vaše nová láska je bez chyby, váš protějšek rovněž a nic nebrání tomu být šťastní až na věky? Pokud se smíříte s tím, že zhruba po třech měsících začne opadat hlavní zamilovanost, může tomu tak být. To je totiž doba, kdy podle nových výzkumů spadnou většině zamilovaných z očí růžové brýle, vy si začnete všímat na druhém jeho chyb a zkrátka a dobře, uvidíte ho v tom pravém světle.

Dobře dobře. Nemusí tomu tak být u všech, ale přiznejme si to. Po čase už se sem tam nějaký ten mráček může objevit. A nemusí to být přesně po třech měsících. Vám to klidně může trvat i rok, dva,…tři? U každého to může být jinak dlouhé. Ale rozhodně to není důvodem k rozchodu. Naopak. Teprve teď přichází na řadu skutečná láska. Protože pokud někoho milujete i přesto, že má zlozvyky, které vám děsně lezou na nervy, pak si můžete opravdu říct, že máte vážný vztah.

Motýlci v břiše

Vzpomínáte si na vaše seznámení? První rande? První pusu? První společnou noc? Vrací se vám ve vzpomínkách to kouzelné šimrání v břiše? Napětí, očekávání a objevování nového? Tohle vám už nikdy nikdo nevezme, máte společnou minulost a to je nádherné. To, že dneska už nic tak intenzivního nepociťujete, neznamená, že je vaše láska v tahu.

Zamilovanost je krásná, ale pomíjivá, Foto: Laura Mohonea, Topzine.cz

Zamyslete se nad tím, jestli byste chtěli absolvovat od začátku tohle všechno s někým jiným, nebo jestli to kouzlo nespočívá v něčem, co už máte? Třeba v tom, že když se přitulíte k osobě, se kterou jste už měsíce nebo roky, cítíte se naprosto uvolněně a bezpečně? Je vám dobře, dokonale pasujete do objetí toho druhého.

Bude to znít jako trapné klišé, ale mít v tom druhém svůj přístav, kde můžete kdykoli zakotvit a cítit se naprosto v pohodě, je k nezaplacení. Místo, kde se nemusíte stresovat, jestli mu/jí připadáte sexy, i když máte kocovinu, kde se můžete vyzpovídat ze svého splínu. A to je mnohem více než nějaké vzrušení nebo jiskření.

I když ani jiskření není na škodu a je to vlastně paráda. Pokud to mezi vám i po takové době jiskří, buďte za to šťastní. Pokud ne, vůbec to nevadí. Každý vztah je jiný a důležité je uvědomit si, co v tom druhém máte, pak totiž můžete objevit kouzlo v každém společném okamžiku. Miluju, když mi můj manžel i po pár letech říká, že když se objímáme, tak najednou nejsme dva lidi, ale jeden. To je pro mě láska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odložte růžové brýle, ať může přijít opravdová láska