×
TOPZINE.cz

Odložte růžové brýle, ať může přijít opravdová láska

FOTO: valentýnské srdce

Potkali jste někoho, kdo vám rozproudí krev v těle, srdce vám buší o sto šest a vy se doslova vznášíte v oblacích? Všechno kolem vám připadá nádherné. Nerozhodí vás ani mračící se prodavačka v supermarketu, ani ten protivný soused od vedle. Prostě s vámi cloumá láska s velkým L.

Když máme růžové brýle, myslíme si, že tak vypadá opravdová láska, Zdroj: Sxc.hu

Taky to znáte? Cítíte, že vaše nová láska je bez chyby, váš protějšek rovněž a nic nebrání tomu být šťastní až na věky? Pokud se smíříte s tím, že zhruba po třech měsících začne opadat hlavní zamilovanost, může tomu tak být. To je totiž doba, kdy podle nových výzkumů spadnou většině zamilovaných z očí růžové brýle, vy si začnete všímat na druhém jeho chyb a zkrátka a dobře, uvidíte ho v tom pravém světle.

Dobře dobře. Nemusí tomu tak být u všech, ale přiznejme si to. Po čase už se sem tam nějaký ten mráček může objevit. A nemusí to být přesně po třech měsících. Vám to klidně může trvat i rok, dva,…tři? U každého to může být jinak dlouhé. Ale rozhodně to není důvodem k rozchodu. Naopak. Teprve teď přichází na řadu skutečná láska. Protože pokud někoho milujete i přesto, že má zlozvyky, které vám děsně lezou na nervy, pak si můžete opravdu říct, že máte vážný vztah.

Motýlci v břiše

Vzpomínáte si na vaše seznámení? První rande? První pusu? První společnou noc? Vrací se vám ve vzpomínkách to kouzelné šimrání v břiše? Napětí, očekávání a objevování nového? Tohle vám už nikdy nikdo nevezme, máte společnou minulost a to je nádherné. To, že dneska už nic tak intenzivního nepociťujete, neznamená, že je vaše láska v tahu.

Zamilovanost je krásná, ale pomíjivá, Foto: Laura Mohonea, Topzine.cz

Zamyslete se nad tím, jestli byste chtěli absolvovat od začátku tohle všechno s někým jiným, nebo jestli to kouzlo nespočívá v něčem, co už máte? Třeba v tom, že když se přitulíte k osobě, se kterou jste už měsíce nebo roky, cítíte se naprosto uvolněně a bezpečně? Je vám dobře, dokonale pasujete do objetí toho druhého.

Bude to znít jako trapné klišé, ale mít v tom druhém svůj přístav, kde můžete kdykoli zakotvit a cítit se naprosto v pohodě, je k nezaplacení. Místo, kde se nemusíte stresovat, jestli mu/jí připadáte sexy, i když máte kocovinu, kde se můžete vyzpovídat ze svého splínu. A to je mnohem více než nějaké vzrušení nebo jiskření.

I když ani jiskření není na škodu a je to vlastně paráda. Pokud to mezi vám i po takové době jiskří, buďte za to šťastní. Pokud ne, vůbec to nevadí. Každý vztah je jiný a důležité je uvědomit si, co v tom druhém máte, pak totiž můžete objevit kouzlo v každém společném okamžiku. Miluju, když mi můj manžel i po pár letech říká, že když se objímáme, tak najednou nejsme dva lidi, ale jeden. To je pro mě láska.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..